EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-10-2015 13:02   Güncelleme : 01-10-2015 13:02

Gölbaşı’nda İlköğretim Haftası Kutlandı

Gölbaşı ilçesinde,2015–2016 Eğitim Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlamaları Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı.

Gölbaşı’nda İlköğretim Haftası Kutlandı

Törene Kaymakam Murat Zadeleroğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Nazif Çetin, Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, kurum amirleri, STK, meslek kuruluşları temsilcileri, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, törende yaptığı konuşmada, bu haftayla birlikte okulların yeniden şenlendiğini belirterek zillerin çalmaya, çocukların okula cıvıl cıvıl koşmaya başladıklarını söyledi.

Özdemir, konuşmasında şunlara değindi:

“Eğitimde en önemli çağın ilköğretim olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Çünkü ilköğretim temeldir, asıldır, esastır. Siz, ilköğretimde temeli ne kadar sağlam alırsanız diğer dönemlerde o kadar başarı elde edersiniz. Bu, bir binanın temeli gibidir. Temel ne kadar ne kadar sağlamsa, o binanın üstüne de o kadar fazla katlar çıkar, daireler inşa edersiniz.”

Konuşmalardan sonra Cumhuriyet İlkokulunda kutlamalar çocukların hazırladıkları çeşitli gösteri ve şiirlerin okunmasıyla devam etti.