Yazar Sinan Yağmur Okurlarıyla Buluştu

Gölbaşı’nda bir kitabevinde “Tarihimi Çok Seviyorum “ adlı kitabının imza gününde buluşan yazar Sinan Yağmur Gölbaşı’nda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bu haber 2016-01-13 06:47:33 eklenmiş ve 779 kez görüntülenmiştir.

Yazar Sinan Yağmur, tarihi hikâyeler, milli ve manevi kimliğimizi oluşturmamızı sağladığını belirterek maalesef bugün tarih dokusundan ve manevi kokudan mahrum, boş, hedefsiz, değerlerine yabancılaşan bir topluma dönüşmekte olduğumuzu belirtti.

Yağmur sözlerine şöyle devam etti:

“Ünlü tarihçilerimizden Prof. Dr. Osman Turan ‘ın. “Millet­lerin geleceği için tarih yazmak yapmak kadar önemlidir. ” sözü tam anlamıyla gerçeği yansıtıyor.

Çünkü, yapılan bir iş kayda geçirilmemişse mutlaka unutulacak ve amacından saptırılarak değişik yorumlamalara sebep olabilecektir. Ama. yazılan tarihin mutlaka okunması ve ibret alınması gerektiğini unutmamak kaydıyla! Bu arada.“Türklerin tarih yapmaktan yazmaya vakit bulamadıkları” görüşü de yaygındır, özellikle eski dönem Türk Tarihi hakkında daha çok yabancı kaynaklardan bilgi alınabilmesi de bunu doğrulamaktadır. Ancak konumuz  o değil.

Biz: bir tarih de yazmıyoruz. Yalnızca: yazılmış ve yazılmakla kalmayıp destanlaşmış olan şanlı tarihimizin sayfaları arasında dolaşmak, dolaşırken de sizlere arkadaşlık etmek istiyoruz.

Her zaman ve her yerde “Çocuklar bizim geleceğimiz” demekten geri kalmıyoruz. Ama ne yazık ki. geleceğin ancak ve ancak bir temel üzerine oturabileceğini, bu temelin de geçmişimizde olduğunu unutuyoruz. Yeni nesilin önündeki korkunç tehlike: Geçmiş ile kendisi arasındaki köprüden mahrum kalıp kendine yabancılaşması…

Hâl böyle olunca, birilerinin ortaya çıkıp: tarihimizi sevdirici çalışmalar yapması gerekiyordu. Bu çalışma, adından da anlaşıldığı gibi, engin tarihimizden derlediğimiz  hikâye tadında damlalardan oluştu.

Tarihe merak saran. Türk tarihini seven herkesin bu kitabı ilgi ile okuyacağını umuyor ve değer vereceklerine inanıyorum.”

Yağmur, daha sonra kitap imza törenine öğrencilerle ve okurlarıyla bir araya gelerek kitaplarını imzaladı.

 

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir de Yazar Sinan Yağmur’u ziyaret ederek ilçeye gelip böyle güzel bir etkinlik yaptığı için teşekkür etti.

 

ETİKETLER : yazar sinan yağmur
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Gazete Gölbaşı - Gölbaşı Haber Ajansı
Basın ve Yayın Haber Siteleri
© Copyright 2013 Gazete Gölbaşı. Tüm hakları saklıdır. Bu site GAP Gazeteciler Birliği ve KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.
Gölbaşı Siyaset
Gölbaşı'nda Siyaset
İsi Mutlu
AK Parti Mitingi
Belediye, Kaymakamlık, Valilik Bültenleri
Gölbaşı Spor
Muay Thai
Gölbaşıspor
Gölbaşı Eğitim
Çanakkale Zaferi
E-sgk
Gölbaşı Sağlık
Gölbaşı Asayiş
Milli Sporcu
Gölbaşı Vefat
Asayiş
Gölbaşı Devlet Hastanesi
Gölbaşı Asayiş Bültenleri