GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-02-2016 14:41   Güncelleme : 26-02-2016 14:41

CHP'li Ulubey: "Anayasa Mahkemesi Doğru Bir Karar Verdi"

CHP'li Fatma Ulubey, Anayasa Mahkemesinin Erdem Gül ve Can Dündar için verdiği kararı değerlendirdi.

CHP'li Ulubey:

Ulubey, yaptığı açıklamada, Anayasa Mahkemesi Silivri'de tutuklu bulunan Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül için tutukluluk hallerinin devamıyla ilgili "Hak ihlali" kararı aldığını hatırlattı.

Cerattepe Direniş zaferinden sonra gazetecilerin tahliyesinin, ifade ve basın özgürlüğü adına, hukukun üstünlüğü adına sevindirici bir olay olduğunu vurgulayan Ulubey, "Ülkemizde adalet mekanizmasının politik gücün baskısı altında olması, toplumun adalete olan güvenini zedelediğini söyleyebiliriz. 
Basının, dünyada ve ülkemizde gelişen siyasal, sosyal olaylara yön verme gibi büyük bir işlevi vardır" dedi.

"Özgür Basın Yoksa, Özgür Toplum da Yoktur" diyen Ulubey, şöyle devam etti:

"Gazeteciler gerçekleri yazmak zorundadır. Gazeteciler İktidarların aklayıcısı değillerdir. Dün olduğu gibi bugün de mevcut iktidarın ya da iktidarların yanlış politikalarını elbette eleştirmek zorundalar. Ülkemizde zor koşullarda çalışan gazetecilerin düşüncelerinden dolayı cezalandırılmalarına karşıyız. Fikirlerin hapsedildiği bir anlayış ülkeyi geriye götürür. Ülkemizde düşüncelerinden dolayı hapishanede yatan çok sayıda gazeteci var. Dışarıda çalışanlar da bir baskı altında. Benim gibi düşünmüyor diye cezalandırmak demokrasiye en büyük sektedir diye düşünüyorum.  Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte Özgür basın adına Anayasa Mahkemesi doğru karar verdi"


Kaynak : PHA 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA