GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 15-03-2016 11:29   Güncelleme : 15-03-2016 11:29

Gölbaşı’ndan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

Gölbaşı OBA DER ve Alperen Ocakları öncülüğünde başlatılan 'Türkmeneline Yardım Kampanyası' kapsamında toplanan gıda ve giysi yardımları Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Sultan Abdülhamit Tugayı yetkililerine teslim edildi.

Gölbaşı’ndan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

Yardımların yerine ulaştığını açıklayan OBA DER  Yönetim Kurulu Üyesi Alpaslan Yanık;" Gölbaşı halkının emanetini dualarla yola çıkarak beş kişilik ekiple Yayladağı’na' giderek yardımları bizzat kendi elimizle Türkmen kardeşlerimize teslim ettik. Bizleri karşılayan Sultan Abdülhamit Tugay komutanının kardeşi Mazen Abdulah ve Cephe sözcüsü Tahsin Hoşkar’ın bize verdiği bilgiye göre; ‘‘Suriye’nin Lazkiye bölgesinden Rus ve Rejim güçlerinin aralıksız olarak Türkmen Dağını bombaladıklarını, birçok mücahidin şehit düştüğünü ve şehit ailelerinin bölgeyi terk etmediğini ifade ettiler. Ayrıca Gölbaşı halkının yardımlarının yaralarına bir nebze ilaç olduğunu belirterek Gölbaşı halkına teşekkür ettiler.’’ dedi.

Alperen Ocakları İlçe Başkanı Mahmut Yetişgen ise "Gölbaşı ve Şambayat halkına çok teşekkür ederiz gerçekten halkımız bu meseleye duyarsız kalmayarak ellerinden gelen yardımları yaptılar. Ayrıca bu yardım faaliyeti boyunca her türlü fedakarlığı yapan Tertip heyetimize, Gölbaşı gençliğine, katkılarından dolayı Gölbaşı ve Balkar belediye başkanlarımıza ve Gölbaşı İlçe Müftümüze teşekkür ederiz.”dedi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA