BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 11-04-2016 07:29   Güncelleme : 11-04-2016 07:29

Gölbaşı’nda Polis Haftası Kutlaması

Gölbaşı ilçesinde polis teşkilatının kuruluşunun 171. yıl dönümü hükümet konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı.

Gölbaşı’nda Polis Haftası Kutlaması

Hükümet Konağı önünde yapılan tören Saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk büstüne çelenk sunulmasıyla başladı.

Konuşmalardan önce Komiser Abdullah Yıldırım, bir şiir okudu. Ayrıca öğrenciler de kendi şiir ve kompozisyonlarını okudu.

Gölbaşı İlçe Emniyet amiri Fahri Ünal, programda yaptığı konuşmada, "Bizler ,devletimizin bir silahlı gücü olarak, vatanımıza karşı gelebilecek her türlü tehdide karşı düşmanının karşısına  sabır ve cesaretle dikilen polisleriz.Bizler bu vatanın evlatları olarak ,vatandaşının yanında güven ve sevgiyle duran polisleriz. Her şartta ve her zaman bu görevi yerine getirmekten gurur duyduk ve duyacağız. Bu gün vatanın dört bir yanından gelen şehit haberleri yüreğimizi burksa da içimize ateşler salsa da sinelerimizdeki vatan aşkından hiç bir şeyin eksilmediğini, daha da büyüyen bir inançla  vatanımıza hizmete devam edeceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz.Trafikten asayişe, kaçakçılıktan terörle mücadeleye, toplum destekli polislikten idari faaliyetlere kadar çok geniş bir yelpazede vatandaşlarımıza hizmet veren bu şerefli teşkilatın mensupları olarak, kuruluşumuzun 171.yılını kutluyoruz" dedi.

Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu ise konuşmasında, "Hakkari'de, Diyarbakır'da, Şırnak'ta, Mardin'de devam eden operasyonlarda temmuz ayından beri yaklaşık 400 tane şehidimizi al bayrağa sarıp ebediyete uğurladık. Polisimizin, askerimizin tek gayesi bu milletin mutluluğu, huzuru  ve refahıdır. Çocukları şehit edenler, merhametten, adaletten bahsetmesinler. Ne yaparsa yapsınlar, bu vatan dünya döndükçe, kıyamete kadar al bayrağın altında olacaktır. Türk polis Teşkilatının 171.yılını kutluyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra resim, müzik ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Daha sonra İlçe Emniyet müdürlüğü bahçesinde davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Hanım Kaya ismindeki bir bayan damadının da polis olduğunu söyleyerek, evde yaptığı yemekleri getirerek polislere ikram etti.

Düzenlenen törene kurum amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Kaynak : PHA 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA