EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-04-2016 13:38   Güncelleme : 12-04-2016 13:38

Mikdat Sümer Ortaokulu Öğrencilerinden Mektup Etkinliği

Gölbaşı Mikdat Sümer Ortaokulu öğrencileri unutulmaya yüz tutan bir geleneği yeniden canlandırarak yakınlarına mektup gönderme etkinliği düzenledi.

Mikdat Sümer Ortaokulu Öğrencilerinden Mektup Etkinliği

Mikdat Sümer Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup projeye önderlik eden Ali doğan öğretmenlerinin nezaretinde Gölbaşı Postanesi'ne gelerek yakınlarına ve sevdiklerine mektup göndermenin nostaljisi ve heyecanını yaşadı.

 

Projenin hayata geçmesini sağlayan Mikdat Sümer Türkçe Öğretmeni Ali Doğan, "Gelenek ve göreneklerimizi yeniden diriltmek için Mikdat Sümer Ortaokulu olarak böyle bir proje gerçekleştirdik. İnsanlar arasında sağlıklı bir iletişim olsun, sıcak ve samimi bir iletişim olsun istiyoruz. Telefonun soğukluğundan çıkıp unutulan mektuplaşma geleneğini öğrencilerimiz arasında yeniden canlandırmak istiyoruz. Telefonda görüşürken daha kısa ve meramımızı anlatacak şekilde görüşüyor ve kapatıyoruz. Çocuklarımız yakınları ile ve özellikle uzaktaki akrabalarıyla hiç görüşemiyorlar. Dolayısıyla mektup yazma kültürünü ve alışkanlığını onlara yeniden kazandırarak sevdikleriyle ve akrabalarıyla sıcak ve samimim bir iletişim ortamı kurmalarını amaçladık. Bu sayede unutulmaya başlayan bir geleneği de yeniden canlandırmış olduk. Mektup yazmak çocukların duygu ve düşüncelerini yazı yoluyla aktarmalarını sağladığından sosyal ve kişilik gelişimleri açısından oldukça önemli olduğunu ifade eden Doğan, Kendilerini ifade edebilmeleri bakımından oldukça hassas bir konu. Dillerini ve zekalarını verimli kullanmalarına da olumlu katkısı olacak. Mektubun sıcaklığını ve mektubun insani yönünü herkese taşımak istiyoruz. Mikdat Sümer Ortaokulu olarak benzer etkinliklerimiz devam edecektir." dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA