GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2016 06:18   Güncelleme : 02-05-2016 06:18

Dünya 3 Mayıs Türkçülük Bayramı

Gölbaşı Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim SUÇAĞI’nın 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Dolayısıyla yaptığı Basın Açıklaması

Dünya 3 Mayıs Türkçülük Bayramı

Dünya Türklerinin 3 Mayıs Türkçülük günü kutlu olsun. Bugün dünya üzerinde yaklaşık olarak 300 milyona yakın Türk bulunmaktadır. Dünyanın neresine gitseniz mutlaka bir Türk görürsünüz bu kadar kalabalık bir toplum olmamıza rağmen birlikteliğimiz o kadar azdır.

 Dünya Türkçülük günü Nihal ATSIZ  ve arkadaşlarının 1944 yılında tutuklanmaları ve işkenceler görmeleriyle başlar. Türk Tarihine baktığımızda da az çok böyledir. Türk Devletlerinin asli kurucuları olan Oğuzlar, Türkmenler her zaman ikinci plana atılmışlardır, bu Selçuklularda, Osmanlıda ve günümüzde de aynısıdır. Hatta bu yüzden tarihimizde çeşitli isyanlarda olmuştur. Örnek Baba İshak olayı gibi. Günümüzde Türklüğü yok etmek isteyen siyasetçiler oldu. Türk diye bir ırk yok diyenler oldu onlara inat biz buradayız ve Türk olmakla gurur duyuyoruz.

Milliyetçilik, tüm dünya milletleri arasında geçen mücadelede, sosyal yapıdaki en büyük silah ve güç olma özelliğini korurken Türk milliyetçileri bu duruşu ile 3 Mayıs 1944 günü resmi devlet yetkilileri tarafından her türlü işkence ve zulümle yargılanmışlardır.

Kendi vatanında, milletine olan bağlılığı en açık ve berrak şekilde ifade eden insanlar maalesef bu sevgisinin bedelini en ağır şekilde ödemişlerdir. 

Fakat Türk milletini emperyalizmin her çeşidinden korumak için ; varlıklarını, her yönü ile ortaya sunan Türkçülerin verdikleri mücadele bugün net bir şekilde anlaşılmaktadır. Dün Türkçüleri, Türk milliyetçilerini en ağır şekilde eleştirenler, şimdilerde ise onlara hak vermenin mecburiyetini yaşamaktadırlar. 

3 Mayıs, Türk milliyetçilerine en acımasızlığı yaşatanların karşısında "Çileler bizim rütbemizdir" diyerek, her türlü olumsuzluk ve zorluk karşısında Türk milletine en derin sevginin tüm dünyaya ilan edildiği gündür. 

Bu açıdan maziyi hatırlayıp gelecekle ilgili umutlarımızı yeşerteceğiz. Her çile sonrası olgunlaşarak büyüyen Türk milliyetçiliği hareketi 3 Mayıs Türkçülük Bayramının anlam ve öneminde yatan tüm gerçekleri yürek ve beyinlerimize kodlayarak sevdalarımızla, ülkülerimizle Türk milleti için var olacağız.

Günümüzde Tüm devletlerin kurtuluş ilacıdır milliyetçilik, bizim milliyetçiliğimiz kafatasçılık değildir birleştirici ve bütünleştiricidir, kısaca kendini Türk hisseden herkes Türk’tür.

Selam ve saygılarımla…

 

                                   NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA