GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 03-05-2016 13:53   Güncelleme : 03-05-2016 13:53

AGAD Yönetim Kurulu Gölbaşı’nda Toplandı

Adıyaman Faal Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan ve yönetim kurulu üyeleri Türkay Gazetesi sahibi Memet Gül’ü ziyaret etti.

AGAD Yönetim Kurulu Gölbaşı’nda Toplandı

AGAD yönetim kurulu toplantısını Türkay Gazetesi ev sahipliğinde yaptı.

Türkay Gazetesinde yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından AGAD Yönetim Kurulu Üyeleri Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu ve Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir’i ziyaret etti.

Yapılan ziyaretlerde Gölbaşı’nda yapılan çalışmalar hakkımda görüş alış verişinde bulunuldu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, AGAD Yönetim Kurulunu makamında kabul ederek gazetecilerin sorularını cevapladı.

Yusuf Özdemir, açıklamasında şunları kaydetti:

Gölbaşı'ndaki çalışmaları anlatan Özdemir, şöyle konuştu:

"Gölbaşı'nda bizim belediye olarak, hizmette önümüze koyduğumuz bir takım hedefler vardı. Öncelikle hedefimiz alt yapı tamamlamaktı. Bugün itibariyle şunu söyleyebilirim, alt yapıda önemli bir işimiz kalmadı, kanalizasyon şebekemiz tamam sayılır, Dolayısıyla doğal gazımız da yüzde  98 seviyelerindedir'

- EN BÜYÜK PROJEMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜMDÜR

En büyük projelerinin Kentsel Dönüşüm olduğunu aktaran Özdemir, şöyle dedi:

"Gölbaşı Belediyesinin şuan uğraştığı en büyük proje büyük kentsel dönüşüm projesidir. Bu Adıyaman bölgelerinde ilktir. Adıyaman merkez belediyemizde kentsel dönüşüm çalışmalarına başlamıştır. Biz Mimar Sinan Mahallesindeki  afet evleri diye tavir ettiğimiz yerleşik düzen oldukça kötü. Kötü olan bir bölgeyi 150 dönümlük bölgeyi, kentsel dönüşüme tabi tutacağız. Bununla ilgili bakanlar kurulu kararı çıkmıştır. Cumhurbaşkanımızın imzasından çıkan adres, resmi gazetede yayınlanmıştır. Şuanda iş alt yapı projesinin yapımı safasındadır. Büyük ihtimalle önümüzdeki  baharda kazmayı vuracağız"

- GÖLBAŞI GÖLÜNÜ TURİZME KAZANDIRACAĞIZ

Gölbaşı gölünün önemine değinen Özdemir, "2. büyük projemiz bizim çok büyük değerimiz olacak, en büyük değerimiz olan Gölbaşı gölüdür. Hedefimiz Gölbaşı'nı bölgenin en büyük mesire alanı haline getirmektir. Gölden yararlanarak, Gölbaşı turizmi açmaktır. Bununla ilgili birimimiz çok güzel bir proje hazırladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduk, projemiz kabul  gördü. Bir tarafından da ihale edip işe başlamış durumdayız. Hedefimiz en geç 2 yıl  içerisinde projenin tamamını bitirerek, gölümüzü turizme ve bölgenin mesire alanı olacak duruma getirebilmektir" ifadelerini kullandı.

AGAD heyeti daha sonra Park Ulu dinlenme tesislerinde akşam yemeği yediler.

Düzenlenen akşam yemeğine Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Köse katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA