BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 13-05-2016 07:14   Güncelleme : 13-05-2016 07:14

Başkan Özdemir’den Engelsiz Evine Ziyaret

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Dünya Engelliler Haftası nedeniyle Engellilerin Engelsiz Evini Ziyaret ederek engelli vatandaşların yaptığı çalışmaları inceledi.

Başkan Özdemir’den Engelsiz Evine Ziyaret

Başkan Özdemir, burada yaptığı konuşmada, “toplumumuzun en önemli ve hassas meseleleri arasında yer alan engelli vatandaşlarımızın durumu ile alakalı toplumsal bilincin daha çok artması ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Haftası'nı kutlar, engelli kardeşlerimizi ve bu imtihanı başarı ile verme gayreti gösteren fedakar ailelerini sevgiyle, saygıyla ve tüm kardeşlik duygularımla kucaklıyorum.”dedi.

Başkan Özdemir, konuşmasında şunları kaydetti:

 

“Her geçen gün engelli vatandaşlarımızın önlerindeki engellerin kalktığına ve her ferdin aslında bir engelli adayı olduğu bilincinin artık toplumumuzda yerleştiğine hepimiz şahit olmaktayız. Engelli kardeşlerimizin daha rahat ve huzur içerisinde yaşamlarını idame ettirebilmeleri adına özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar son derece önemlidir. İnsan odaklı hizmeti ayrım gözetmeksizin her bir ferdine ulaştırma gayesinde olan siyasi irade pek çok konuda artık dünyada örnek alınır duruma gelmiştir. Engellilerimizin de tüm toplumsal olaylarda rol almaları, bütün hizmetlerin en iyisine ve güzeline layık olan toplumumuzu zenginleştirecek, onları mutlu edecek ve aynı zamanda ülkemizi de güçlendirecektir.
Bizler de belediye olarak engelli vatandaşlarımıza bir nebze de yardımcı olabilmek için Kent Konseyi bünyesinde Engelsiz Evi oluşturarak engelli vatandaşlarımıza yönelik çeşitli kurslar düzenledik. Kurslarla engelli vatandaşlarımıza sosyal bir ortam oluşturarak hayata daha sıkı tutunmaları ve umutlarını yitirmemeleri için çaba sarf ediyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA