BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 16-05-2016 13:46   Güncelleme : 16-05-2016 13:46

Gölbaşı Belediyesi’nden Kasis Çalışması

Gölbaşı Belediyesi zabıta ekipleri tarafından yapılan uygulama ile okul önlerinde uygulanan reflektif kasis yerleştirilmesi gerçekleştirildi.

Gölbaşı Belediyesi’nden Kasis Çalışması

Yapılan uygulamalar ile öğrencilerin okul önünde yaşanması muhtemel araç hızlarına bağlı kazaların önüne geçilmiş olacak.

Okul Müdürlükleri tarafından Trafik İlçe Teknik Alt Komisyonuna yapılan başvuruların değerlendirilmesi ve Gölbaşı Belediyesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışma ile okul önlerine reflektif kasis yerleştirildi. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Yusuf Özdemir; "ilçemizde aşırı hız ve bu hız durumlarına bağlı olarak yaşanması muhtemel kazaların önüne geçmek maksadıyla yapılan çalışmalar kapsamında okul önlerine reflektif kasis yerleştirdik. Genç yaşlı her yaştan kişilerin kullandıkları elektrikli bisiklet, motosiklet ve araçların okul önlerinde daha dikkatli hareket etmelerini sağlamak için gerçekleştirilen uygulama sayesinde hıza bağlı kazaların önüne geçilmiş olunacak. Öğrencilerimizin okul önünde, giriş ve çıkış saatlerinde bir kaza yaşamasının önüne geçmek için alınan tedbirler kapsamında yapılan uygulama sayesinde öğrencilerimiz daha güvenli olarak okullarına gidip gelebilecekler." dedi.

 

İlke  etapta kasis uygulaması Gazi İlköğretim ve Mikdar Sümer İlköğretim Okulunda yapıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA