EĞİTİM
Giriş Tarihi : 31-05-2016 06:49   Güncelleme : 31-05-2016 06:49

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde eğitim alan kursiyerler, çalışmalarını açtıkları sergiyle sergilediler.

Halk Eğitim Merkezi Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Serginin açış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yusuf Uçar, Halk Eğitim Merkezi olarak hafta sonları da dahil olmak üzere 12 ay sürekli çalıştıklarını ifade etti. Müdür Uçar, "Amacımız kursiyerlerimize, ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda, çeşitli süre ve düzeylerde hayat boyu eğitim, öğretim rehberlik ve uygulama eğitimlerini aktarmak bu doğrultuda bu eğitim ve öğretim yılında 34 mesleki kurs, 3 okuma yazma kursu,81 genel kurs olmak üzere toplam 118 kurs açtık. Bu kurslara 869 bayan bin 118 erkek olmak üzere bin 987 kursiyer katılmıştır" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir ise konuşmasında kendilerini Halk Eğitim olarak kurslarında yaptıkları bazı çalışmaları ilçe halkının da görüş ve takdirlerine sunduklarını söyledi.

Özdemir, konuşmasında şunları söyledi:

“İnsan hayatı boyunca bütün bilgi, beceri ve alışkanlıklarının okul yıllarında kazandırılması mümkün değildir. Bireye ve topluluklara bilgi ve becerilerin mümkün olduğunca iş içerisinde ihtiyaç duyuldukça sürekli olarak verilmesi daha etkili ve verimli olacaktır. Bu yüzden halk eğitimler bunların en güzel örneğidir. “

Yapılan konuşmaların ardından davetliler, ahşap boyama, çini, takı tasarım ve dikiş nakış ürünlerinin yer aldığı sergiyi gezdi.

 

Sergi açılışına Kaymakam Murat Zadeleroğlu, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Belören Belediye Başkanı Mahmut Turan, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Köse, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, okul müdürleri ve kursiyerler katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA