EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-06-2016 05:20   Güncelleme : 27-06-2016 05:20

Afganistan Eski Başbakanı İKSAD'ın Davetlisi Olarak Ankara'da

İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneğinin davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Afganistan eski Başbakanı Sadiq MUDABİR, resmi programı kapsamında TBMM başkanı İsmail KAHRAMAN ve çok sayıda milletvekili ve bürokratla bir dizi görüşmelerde bulundu.

Afganistan Eski Başbakanı İKSAD'ın Davetlisi Olarak Ankara'da

Türkiye'deki temasları süresince kendisine İKSAD Afganistan temsilciHamidullah FURMOLY ve İKSAD Dış İlişkiler Koordinatörü Sayın Ragıp PEHLİVANLI'nın eşlik ettiği MUDABIR, görüşmelerinin çok verimli geçtiğini; birbirine tarihi köklerle bağlı olan Türkiye ve Afganistan için geleceğe yönelik çok sayıda projelerinin olduğunu sözlerine ekledi. İKSAD dış ilişkiler koordinatörü PEHLİVANLI ve Afganistan temsilcisi FURMOLY de muhabirimize yaptıkları ortak açıklamada, İKSAD olarak Afganistan'da eğitimden, sağlık yatırımlarına kadar bir çok alanda mutabakata vardıklarını; önümüzdeki dönemde söz konusu projelerin hayata geçirilmesi adına yoğun bir çalışma temposu içerisine gireceklerini söyleyerek desteklerinden dolayı MUDABİR ve Türk yetkililere teşekkürlerini bildirdiler.

 

Türkiye programının sonunda İKSAD dış ilişkiler koordinatörü PEHLİVANLI, MUDABİR'e üzerinde resminin dokunduğu Gaziantep halısı hediye etti.   

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA