GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 22-07-2016 21:02   Güncelleme : 22-07-2016 21:02

Demokrasi Nöbetinde Aşık Devai Sahne Aldı

Gölbaşı 75.Yıl Meydanı’nda devam eden demokrasi nöbetinin 7.gününde Aşık Devai sahne aldı.

Demokrasi Nöbetinde Aşık Devai Sahne Aldı

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, programda yaptığı konuşmada; “ben muhafazakârım, sen milletçisin, sen sosyal demokratsın ama bu meydanda hepimiz milliyetçiyiz.”dedi.

Başkan Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“ Biz burada milliyetçi sosyal demokrat, muhafazakâr demeden vatan sevdalıları partisinde birleştik. Rabbim sizlerden razı olsun. Bu meydan bize şunu gösterdi; Fenerbahçelisi formasını evinde bıraktı, Beşiktaşlısı formasını evinde bıraktı, Galasaraylısı formasını evinde bıraktı, Trabzonsporlusu formasını evinde bıraktı. Neden bıraktı, bu meydanda Milli Takım’ın maçı vardı. Hepimiz milli takımlı olduk.

Cuma gününden bu yana burada nöbet tuttunuz. Konunun önemini kavradınız. Konu vatansa gerisi teferruattır dediniz. Gerçekten de teferruat. Bugün de yarın da çok önemli. Yarın da bu meydanı hınca hınç dolduracağınızdan şüphemiz yok. Bu azim, bu iman, bu inanç bizde olduğu sürece Türkiye ebediyete kadar var olacaktır, Türk Milleti her zaman muzaffer olacaktır. Bundan endişem yok.”

Konuşmalardan sonra Aşık Devai, ilçe halkına kahramanlık, vatan ve millet konularını içeren türküler söyleyip şiirler okudu.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA