GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2016 12:05   Güncelleme : 27-07-2016 12:05

Demokrasi Nöbetinde 12.Gün Coşkusu

15 Temmuz FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişimine Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı temsilciliği üyeleriyle birlikte katılarak demokrasi meydanında nöbet tutanlara desteklerini sürdürdü. Programda Saygı duruşu yapılıp akabinde istiklal Marşı okundu. Daha sonra ise Kuran-ı Kerim tilaveti icra edildi. Ayrıca demokrasi nöbeti tutanlara İşadamı Abdullah Kısakara çiğköfte ikramında bulundu.

Demokrasi Nöbetinde 12.Gün Coşkusu

Atatürkçü Düşünce Derneği Gölbaşı Temsilciliği Başkanı Emine Köseler, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde bir darbe girişimine sahne olmuş, demokrasi askıya alınmaya çalışılmış, çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiş, ulusumuzun iradesini temsil eden TBMM bombalanmıştır.

 Bizler Atatürk Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlıktan, tam demokrasiden ve özgürlükten yana, akıldan ve izandan uzak olayları ve darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

Hangi gerekçe ile kökü nerede ve amacı ne olursa olsun anti demokratik ve cuntacı anlayışların karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Türkiye Cumhuriyeti, milli egemenlik temelinde kurulmuştur. Milletin iradesi yok sayılarak milli egemenliğe ve demokrasiye hukuk dışı müdahalede bulunulması kabul edilemez. Geçmişte ülkemizde gerçekleştirilen darbeler ulusumuza büyük acılar yaşatmış, demokrasi ve hukuk devleti anlayışı büyük yaralar almıştır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük devrimim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı, bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı Ulusumuz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olmalıdır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hukukun üstünlüğünden, Cumhuriyetimizin ilke ve değerlerinden, demokratik, laik, sosyal hukuk devletinden ve bunun güvencesi olan kuvvetler ayrılığı ilkesinden; adil yargılanma hakkının temel şartı olan yargı bağımsızlığından ve bağımsız savunmadan yana mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdüreceğimizi bir kere daha ifade ediyoruz”

Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. BAŞKOMUTAN M.K. A

 Yaşananların hepimize öğretmesi gereken, çıkışın daima demokraside olduğudur. DEMOKRASİ DEMEK haklıyı savunmaktır DEMOKRASİ DEMEK örgütlenmek demektir DEMOKRASİ DEMEK işi ehline vermektir DEMOKRASİ DEMEK din ve vicdan özgürlüğü demektir DEMOKRASİ DEMEK halkın iradesine saygı göstermek demektir DEMOKRASİ DEMEK sosyal devlet demektir insan hakları demektir düşünce özgürlüğü demektir Cumhuriyet demektir

Değerli arkadaşlarım Cumhuriyeti gazi Mustafa kemal ve arkadaşlarının başlattığı mücadelelerle emekle, alın teriyle kurduk. Binlerce şehidimizin kanı var. O günlerde Bizim ayakkabımız yoktu, çarıklarımızı giydik.

Yiyeceklerimiz yoktu kara ekmeği bölüştük. Silah yoktu, para yoktu. Analar vatan kurtulsun diye kucaklarındaki bebelerin battaniyelerini kuzucuklarının üzerinden alıp toplara sarıp on onbeş yaşlarındaki çocuklarının ellerine kına yakıp cepheye gönderdikleri günlerdi düzenli ordu yoktu Ama bir şey vardı, birlik ve beraberlik vardı. İnşallah yine birlik ve beraberlik içinde Türkiye’yi hep birlikte çağdaş uygarlığa ulaştıracağız.

   Bir daha böyle bir kara günün yaşanmaması için siyasi iktidara düşen, herkesi kucaklaması ve demokrasiyi geliştirecek adımları atmasıdır. Darbe girişimi sırasında VATANI uğruna hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Konuşmalardan sonra CHP Gölbaşı İlçe Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Vuruşkan ve meydanda toplananlar hep birlikte Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okudu.

 

Konuşmalardan sonra ise İşadamı Abdullah Kısakara tarafından demokrasi nöbetini tutanlara çiğköfte ikramında bulunuldu.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA