GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 02-08-2016 11:48   Güncelleme : 02-08-2016 11:48

Gazeteci-Yazar Ulubey: "Meğer Hayallerimizi Bile Çalmışlar"

Gazeteci-Yazar Fatma Ulubey, "Hep ülkemiz daha iyiye gitmeli ve biz bunun için ne yapabiliriz sorumluluğunu hep tepemde hissettim" dedi.

Gazeteci-Yazar Ulubey:

Ulubey, yaptığı açıklamada, herkesin insanca yaşayacağı, kimsenin kimseyi ötekileştirmediği, bir arada güzel yaşamayı başarmış, eğitim sisteminin iyileştiği, bilimde ileri bir ülkeyi hayal ettiğini söyledi.

Kadın cinayetlerinin yaşanmadığı, çocuk gelinlerin olmadığı, iş kazalarının en aza indirgendiği bir ülke özlemini hep dillendirdiğini ifade eden Ulubey, bunun için zaman zaman çözüm önerileri de sunduğunu hatırlattı.

7 Haziran ve 1 Kasım'da CHP'den Adıyaman Milletvekili adayı olduğunu anımsatan Ulubey, şunları söyledi:

"Bu söylemlerimi alanlarda haykırdığım gibi katıldığım TV ve Radyo programlarında da haykırdım. Hep ülkemiz daha iyiye gitmeli ve biz bunun için ne yapabiliriz sorumluluğunu hep tepemde hissettim. Hatta ailemle bir yerlere gidip tatil yapmayı bile kendime lüks gördüm inanın. Yanı başımızda patlayan bombalar, ölen masum insanlar içimi parçaladı. Meğer asıl bomba daha da içimizde patlayacakmış. 15  Temmuz'da yasadıklarımız. Hem darbelerin hem terörün bir insanlık suçu olduğunu  bir kez daha yinelemek isterim. Meğer birileri hayallerimizi bile çalmış. Dilerim hayalimdeki ülke tablosunu en kısa zamanda yakalarız. Belki diyeceksiniz hayal , bu imkansız ama olsun ''umut" her zaman vardır. Bugün yaşadıklarımız karşısında ileriyi ne kadar iyi gördüğüne bir kez daha tanık olduğumuz  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, bilimle ilgili şu anlamlı sözlerini aktarmadan geçmek istemiyorum"

Ulubey, "Gözlerimizi kapayıp yalnız yaşadığımızı varsayamayız. Ülkemizi bir çember içine alıp dünya ile ilgilenmeksizin yaşayamayız. Tersine gelişmiş, uygarlaşmış bir ulus olarak uygarlık alanının üzerinde yaşayacağız;bu yaşam ancak bilim ve fenle olur. Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız. Ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız. Bilim ve fen için başka koşul yoktur. Hayallerimizi çalanlara inat bu karanlığı aşmamızın tek yolu bilime sarılmamızdan geçer"


Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA