EKONOMİ
Giriş Tarihi : 09-08-2016 14:11   Güncelleme : 09-08-2016 14:11

Güneş Enerjili Elektrik Santrali Açıldı

İlçemizde Güneş Enerjisi İle Elektrik Üretim Santrali açıldı.

Güneş Enerjili Elektrik Santrali Açıldı

Cihan İnşaat Şirketler Grubu Adına Konuşan Mehmet Parmaksız, santralin 2014 yılında yapımına başlandığını belirterek ilçenin önemli yatırımlarından biri olan ve yasanın 5246 sayılı yenilebilir enerji kaynaklarından elektrik enerjisinin kullanımına yönelik kanun çerçevesinde yapıldığını ifade ederek panellerle santralden yıllık ortalama 4 milyon kilovat elektrik enerjisi üretmeyi planladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir de konuşmasında ilçede çeşitli sektörlerde girişim yaparak cesaret gösteren İşadamı Mehmet Parmaksız’a teşekkür ettiğini belirterek bu son güneş enerjisi kullanımın da ilçeye hareket getireceğini ve az da olsa ilçenin enerji açığının kapatılmasına katkıda bulunacağının kanaatinde olduğunu belirterek diğer girişimcilere de örnek olmasını temenni ettiğini ifade etti.

Kaymakam Murat Zadeleroğlu da konuşmasında, idareciler için yatırım açılışının yapmanın en mutlu anların başında geldiğini belirterek şöyle konuştu:

“Bir milletin üretmeden, üretime katılmadan söz sahibi olması Dünya’da geçerli değil.  Ülkemizin ihracatta son yıllarda gelişme kaydetmesi sevindirici fakat istenilen seviyede değiliz. Türkiye’mizin nüfusu şu anda 79 milyon ve 150 milyar dolar. Avrupa’da bizle aynı nüfusa sahip bir ülkenin ihracatı 1.5 Trilyon dolar. Bizim kadar bir ülke bizim on katımız bir ihracata sahipse bizim yapacak çok işimiz var demektir.

Mehmet Bey’i tebrik ediyorum. Kendisi hem üretici hem de Gölbaşı’nın konutlarına katkı sağlıyor. Hem üretim hem de konut yaptığı için tebrik ediyorum. Konut stokuna göre nüfus artışımız eşit değil. Gölbaşı üretime geçmezse, sanayide bir canlılık sağlanmazsa bu ilerde konut stokunda sıkıntı olur. O yüzden bize düşen, Gölbaşılı’ya düşen üretime destek olmaktır. Vatan sevgisi lafla olmaz, vatanını en çok seven ona en çok hizmet edendir. Gölbaşı OSB’miz istenen yerde değil fakat güzel gelişmeler oluyor. Şu anda Gölbaşı OSB’de iki tane fabrika inşaat aşamasındadır. Kısmet olursa Aralık ayından sonra 300 tane işçimiz istihdam edilmiş olacak. Bu sevindirici bir gelişme, tekrar tebrik ediyorum. Hayırlı olsun.”

 

Konuşmalardan sonra Güneş Enerjisi Elektrik Santrali gezilerek teknik bilgilerle brifing verildi. 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA