EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-09-2016 05:21   Güncelleme : 01-09-2016 05:21

Gölbaşı’nda Bağbozumu

Gölbaşı ilçesinde bağbozumu başladı.

Gölbaşı’nda Bağbozumu

Lezzeti ve kalitesiyle peygamber üzümü merkezi konumunda olan Adıyaman’da bağcılığın yoğun olduğu Besni ve Gölbaşı ilçelerinde bağ bozumu etkinliklerini yerinde görerek üreticilerin isteklerini dinlemek amacı ile Adıyaman Vali Yardımcısı Yusuf Özdemir ve beraberindeki heyetle Gölbaşı İlçesi Belören Beldesinde incelemelerde bulundu.

İncelemeleri sırasında Adıyaman Vali Yardımcısı Yusuf Özdemir’e Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, , Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Belören Belediye Başkanı Mahmut Turan eşlik ettiler.

Heyet yörede geleneksel hale gelen bağbozumu çalışmalarını yerinde görüp incelemelerde bulundu. Bölge çiftçisi için önemli bir gelir kaynağı olan bağcılıkla ilgili üreticilerin isteklerini dinleyen heyet üzümün toplanması, kurutulması ve işlenip pestil yapılması çalışmalarını canlı izleyerek üretim hakkında çiftçilerden bilgi aldılar.

 

Heyet ayrıca Bağ bozumu programına katılan katılımcılara GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından yürütülmekte olan kırsal kalkınma programı kapsamın Gölbaşı ilçe genelinde yapılmış olan telli terbiye ve sergen yeri ( kurutma alanı ) projeleri hakkında da bilgi verildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA