SİYASET
Giriş Tarihi : 18-10-2016 13:21   Güncelleme : 18-10-2016 13:21

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Uluğ: "Adıyaman'a Yatırım Yapılmasını Bekliyoruz"

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İlhami Uluğ, Adıyaman'ın önünün açılması gerektiğini ve yatırımların biran önce yapılmasını istediklerini bildirdi.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Uluğ:

Uluğ, yaptığı açıklamada, siyasi iktidarın milletvekillerine bu yatırım konusunda çok iş düştüğünü ifade etti.

Adıyaman'ın biran önce Güneydoğu'nun incisi konumuna getirilmesi gerektiğinin altını çizen Uluğ, Adıyaman'ın yeraltı ve yerüstü birçok kaynağının olduğunu, turizm eserleriyle de dünyada eşine az rastlanan eserlerinin bulunduğunu aktardı.

Muhalefet olarak bir yere kadar gidebildiklerini belirten Uluğ, "Gölbaşı'nda turizmimiz var, Nemrut'umuz var, Cendere köprümüz var, bir sürü görsellik anlamında eserlerimiz var. Mermer çok önemli son dönemlerde. Gelişen bir kaynak grubu. Petrolden yeterince faydalanamıyoruz. Bizim belirli şeylere gücümüz yetmiyor. Zaten bir de OHAL ilan edildi. Bundan dolayı KHK'larla ülke yönetiliyor. Biran önce tekrardan demokrasiye geçilip, ondan sonra da özelde de Adıyaman'a yatırım yapılması gerekiyor. Bu kanalların açılmasını bekliyoruz" dedi.

- EKONOMİK KRİZ VAR

Türkiye'de ekonomik bir krizin olduğuna dikkat çeken Uluğ, şöyle devam etti:

"İşte kredi kartları ve kredilerin yapılandırılması, bağkur primlerinin yüzde 5 düşürülmesi, SGK borçlarının yapılandırılması bunlar gerçekten Türkiye'nin bir ekonomik krizde olduğunun bir göstergesidir. Hepimiz bunu hissediyoruz. Çok inişli çıkışlı bir grafik var. İnsanlar korkuyor, insanlar tedirgin, hem siyasal anlamda hem de ekonomik anlamda. Yatırım yapılmıyor, rant ekonomisi var. Bunun acilen düzeltilmesi lazım. İstihdama yönelik çalışmaların yapılması gerekiyor."


Kaynak : PHA 

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA