GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2016 17:58   Güncelleme : 27-10-2016 17:58

Gölbaşı’nda Parkomat ve Trafik Düzenlemesi Yapılacak

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Başkanlığı’nda toplanan İlçe Trafik Kurulu; parti temsilcileri, STK’lar ve Yerel Basınında katılımıyla parkomat uygulanması ve trafik düzenlemesi konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Gölbaşı’nda Parkomat ve Trafik Düzenlemesi Yapılacak

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, konuşmasında, ilçede araçların artması ve kavşak noktada bulunmamızdan dolayı araç parkı sorununun her geçen gün biraz daha arttığını belirterek, en azından ilçe merkezinde bu sorunu az da olsa çözmek için Adıyaman ve Besni ilçelerinde uygulamaya konulan parkomat sisteminin de tekrar ilçemizde uygulamak istediklerini, bu nedenle gerek STK’lar gerekse partilerin ilçe başkanlarıyla ve yerel basınla da konuyu tartışmak için bu toplantıyı düzenlediklerini söyledi.

Toplantıya katılanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, ayrıca ikinci bir konu olan Turan Özdemir Caddesinin tek yön olarak devam etmesi yine İnönü Caddesinin de tek yön olarak düzenlenmesi konusunda da görüş alışverişi yapacaklarını söyledi.

 Konuşmalardan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Baş komiser Abdullah Yıldırım, caddeler üzerinde tabelalar yerleştirerek tek yön uygulamasının trafiği rahatlatacağını belirterek ayrıca Turan Özdemir Caddesi, Karaağaç Caddesi, Dr. Hüseyin Filiz Caddesi ve Dr. Kemal Tabak Caddelerinde karşılıklı parkların da tabelalarla engelleneceğini belirterek anayol üzerinde de trafik ekiplerinin trafik akışını kesmeyecek şekilde parkları düzenleyeceklerini belirtti.

Konuşmalardan sonra Sivil Toplum Kuruluşları, partilerin ilçe başkanları ve yerel basın temsilcileri parkomat ile tek yön ve araç parkların tek yönlü olması konusunda kararları desteklediklerini belirtti.

Gölbaşı Belediyesi Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Köse, Başkomser Abdullah Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Nizami Yancar, CHP İlçe Başkanı İlhami Ulu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Çırakoğlu, Esnaf Odası Başkanı Latif Kocaman, Şoförler Odası Başkanı Mustafa Şahin, Kent Konseyi Başkanı Niyazi Arslan, Yazı İşleri Müdürü Halis Kısakara, Alternatif Bakış Gazetesi İmtiyaz Sahibi Lütfiye Vuruşkan, DHA Temsilcisi Ahmet Korkmaz, İHA Temsilcisi Kürşat Aktaş katıldı. 

Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA