SİYASET
Giriş Tarihi : 21-11-2016 08:31   Güncelleme : 21-11-2016 08:31

CHP'li Ulubey: "Çocuk İstismarı Siyaset Üstü Bir Konudur"

CHP'li Fatma Ulubey, çocuk istismarının siyaset üstü bir konu olduğunu söyledi.

CHP'li Ulubey:

Ulubey, mecliste görşmeleri devam eden yasaya tepki göstererek, tüm annelerin çocuk istismarına sessiz kalmaması gerektiğini ifade etti.

Utanç önergesinin Salı meclisten geçmemesi gerektiğinin altını çizen Ulubey, "Günlerce alanlarda demokrasi türküsü söyleyen ülkemin duyarlı insanları. Bir demokrasi türküsü de çocuklarınız, çocuklarımız için söylemeyecek misiniz ? Mesela çocuklarımıza dokunmayın, çekin o kirli ellerinizi çocuklarımızın üzerinden demeyecek misiniz? Salı günü Meclis'te bu utanç önergesi geçmemelidir" dedi.

- GÜNDEMİMİZ TECAVÜZLERİ AKLAMA DAVASI

Türkiye'nin gündeminin bu olaya yönelendirilmesinin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Ulubey, şöyle devam etti:

"Hukukçu arkadaşlarımdan öğrendim. Özellikle bu son yıllarda mahkemelerde görülen en çok davalar istismar, taciz, tecavüz, kadına şiddetmiş. Meğer ne günlere kalmışız ve gündemimiz tecavüzcüleri aklama önergesi. Çok yazık oldu bu ülkeye ve değerlerine"

- ÇOCUKLARIMIZA KUCAK AÇMALIYIZ

Çocuklara kucak açılması gerektiğini belirten Ulubey, "Sadece bugün değil, her gün çocuklara kanatlarımızı açabilseydik. Çocuk yaşta gelin etmeseydik kız çocuklarımızı. Çocuk yaşta çalıştırmasaydık onları. Öksüz kalan bir çocuğun annesi, yetim kalan bir çocuğun babası olabilseydik. Salmasaydık sokaklara, kimi zaman bir dilenci, kimi zaman mendil satan. Oysa okula gitmeliydiler, sınıfları doldurmalıydılar,
silahların gölgesinde büyütmeseydik çocuklarımızı. Evet, onlara insan olarak hak ettikleri hakları çocuklarımıza verseydik…
Ve şimdi cinsel istismarcıların kurbanı olmasın çocuklarımız, geçit vermeyin bu önergeye. Tüm çocuklarımıza kucak dolusu sevgiler" şeklinde konuştu.


Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA