EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-12-2016 10:46   Güncelleme : 20-12-2016 10:46

Gölbaşı Fen Lisesi ve Adıyaman Üniversitesinden İşbirliği

Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ile Adıyaman Gölbaşı Fen Lisesi arasında Sanatsal, Bilimsel ve Kültürel İşbirliği Protokolü

Gölbaşı Fen Lisesi ve Adıyaman Üniversitesinden İşbirliği

Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ile Adıyaman Gölbaşı  Fen Lisesi  arasında Sanatsal, Bilimsel ve Kültürel İşbirliği Protokolü  Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ve Gölbaşı Fen Lisesi Müdürü Mehmet Daloğlu’nun katıldığı toplantıda imzalandı.

Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ile Adıyaman Gölbaşı Fen Lisesi arasında sanatsal, bilimsel ve kültürel işbirliğini gerçekleştirmek amacı taşıyan protokol ile kurumlar arası faaliyetler koordineli bir yapıya kavuşmuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, imzalanan protokol fakülte öğrencilerinin yapacağı bilimsel proje çalışmaları kapsamında sayısı taraflarca belirlenecek lise öğrencileri proje asistanı olarak görev alacağını belirterek her öğretim yılında lisenin 9. ve 10. Sınıf öğrencilerine lise tarafından önerilecek konularda bilimsel çalışmalara yönelik program ve proje hazırlanması husunda fakültece gerekli bilgilendirmeler yapılacağını belirterek şu bilgileri verdi:

Lisede eğitim-öğretim gören öğrencilere fakülte tarafından bilimsel çalışmalara yönelik olarak laboratuar ve mikroskop salonlarının kullanım için destek verilecektir. Lise tarafından önerilen derslerden fakülte tarafından uygun görülen konu, yer, zaman ve şartlarda öğretim elemanları tarafından öğrencilere ders sunumları yapılacaktır.

Protokolün yürürlülük kazanması akabinde geleneksel olarak fakülte-lise ortak bilimsel, sosyal program haftası belirlenerek, Fakülte tarafından uygun görülen şartlarda öğrenci ziyaretleri düzenlenecektir.

Lise öğrencilerine fakülte Öğretim elemanlarınca meslek seçimlerine ilişkin Fakülte tarafından uygun görülecek yer ve zamanlarda sunum yapılacaktır.

 

Lise öğrencileri, fakülte’nin kütüphanesinden kitapları yerinde incelemek ya da masrafı kendilerince karşılamak üzere fotokopi çektirmek suretiyle yararlanabilecektir hükümleri karara bağlandı.”

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA