GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-01-2017 08:11   Güncelleme : 05-01-2017 08:11

Gölbaşı Belediyesi’nden Hayvan Barınağı Projesi

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Belediye sınırları dâhilinde vatandaşların bakımını üstlenemediği ve sokağa terk ettiği hayvanların koruma altına alınarak, yaşam ortamı sağlanması amacıyla “Hayvan Barınağı Projesi”ni çok yakında hizmete sokacaklarını söyledi.

Gölbaşı Belediyesi’nden Hayvan Barınağı Projesi

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, hayvan barınakları için yapımınım devam ettiğini bilgisini vererek açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

“5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda ve ilgili diğer mevzuatlar çerçevesinde, kamu yararına hizmet sunmak amacıyla; ilçemizde yapılması düşünülen “Hayvan Barınağı Projesi” ile ilçemiz dahilinde usulüne uygun olarak toplanacak sahipsiz hayvanların aşılanması, kısırlaştırılması ve sahiplendirilmesi doğrultusunda çalışmalar yapılabilecektir. Böylece sokaklarda başıboş gezen sokak hayvanlarının kent sakinlerini rahatsız etmesi önlenebilecek, hayvanlar aracılığı ile yayılan hastalıkların önüne geçilebilecek; sokak hayvanlarının da şiddet görmesi ve hastalıklar nedeniyle ölümleri önlenebilecektir. Belediyemizin hayata geçirmeyi düşündüğü “Hayvan Barınağı Projesi” ile sokak hayvanları için Belediyemize düşen sorumluluk ve görevler eksiksiz olarak yerine getirilebilecek, ayrıca kent sakinlerinin huzuru ve sağlığı için de gereken tedbirler alınabilecektir.

 

Projeyle Aynı zamanda sokağa terk edilen hayvanlarda ortaya çıkan bazı hastalıkların çevreye yayılmasına engel olunarak, veteriner kontrolünde sağlıklı yaşam sürmeleri amaçlıyoruz.”

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA