Milli Eğitim Müdürlüğünden Kanser Taramalarına Davet

Gölbaşı'nda kanserde farkındalığı artırmak için Gölbaşı 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan Ebe Nuran Balcı tarafından düzenlenen ve organize edilen Kanser Taramalarına Davet ile ilgili Veli Bilgilendirme Mektupları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 58 okulda 11.653 öğrenciye yarıyıl döneminde karnelerle birlikte dağıtılması planlanmaktadır.
Bu haber 2017-01-18 10:01:50 eklenmiş ve 1677 kez görüntülenmiştir.

20.01.2017 cuma günü İlçe Mülki amirlerinin ve Adıyaman Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu, Gölbaşı Aile Sağlığı Merkezi Müdürü Dr.Davut kıskaç ve Ebe Nuran Balcı'nın katılacağı bir etkinlikle Kanser Gönüllüsü okul olan Cumhuriyet İlkokulunda karnelerle birlikte Kanser Taramalarına Davet mektuplarının önemi vurgulanarak konuyla ilgili öğrencilere Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu tarafından bilgi verilerek dağıtılacaktır.

Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

"Ortak Amacımız; Vatandaşlarımızın kanser tarama programlarına katılımlarını sağlamak, kanser hakkında bilinçlendirmek üzere Aile Hekimlerine başvurmalarının amaçlandığı çalışmayla; mektuplarımız kanserde farkındalığı oluşturmak için hazırlanmış olup velilerine iletmeleri gayesiyle öğrencilerimizle ortak bir çalışma yapılmıştır. Bu güzel çalışmanın sahibi Ebe Nuran Balcı'ya ve desteklerinden dolayı Adıyaman Halk Sağlığı Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak "Sağlıklı nesiller sağlıklı ailelerden oluşur" düşüncesiyle böylesi güzel ve anlamlı bir çalışmada yer alacağımız için çok mutluyuz. Sağlık ve eğitimin gücünün, Beyaz Güvercinlerimiz vesilesiyle Gölbaşı'nda kanserde farkındalık yaratacağına inanıyoruz."dedi

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Gazete Gölbaşı - Gölbaşı Haber Ajansı
Basın ve Yayın Haber Siteleri
© Copyright 2013 Gazete Gölbaşı. Tüm hakları saklıdır. Bu site GAP Gazeteciler Birliği ve KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.
Gölbaşı Siyaset
Gölbaşı'nda Siyaset
İsi Mutlu
AK Parti Mitingi
Belediye, Kaymakamlık, Valilik Bültenleri
Gölbaşı Spor
Muay Thai
Gölbaşıspor
Gölbaşı Eğitim
Çanakkale Zaferi
E-sgk
Gölbaşı Sağlık
Gölbaşı Asayiş
Milli Sporcu
Gölbaşı Vefat
Asayiş
Gölbaşı Devlet Hastanesi
Gölbaşı Asayiş Bültenleri