EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-01-2017 09:03   Güncelleme : 21-01-2017 09:03

Gölbaşı’nda Öğrencilerin Karne Sevinci

Gölbaşı'nda öğrenciler 2016 / 2017 Eğitim Öğretim Yılı, 1. Kanaat Döneminin sona ermesiyle birlikte karnelerini aldılar.

Gölbaşı’nda Öğrencilerin Karne Sevinci

Gölbaşı Cumhuriyet İlkokulunda yapılan karne töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, "Çocuğun karnesindeki her kötü not; çocuğun, ailenin ve okulun değerlendirilmesi gerektiğini gösterir. Yapılan değerlendirme hataların ve yanlışların görülmesini, eksikleri gidermek için yeni planlar yapılmasını sağlar. Bu değerlendirme yapılırken, çocukla birlikte olunmalı ve mutlaka onun da konu ile ilgili fikirleri sorulmalıdır. Çocuğa karşı yargılayıcı, sinirli, ısrarcı olunmamalıdır. Sadece çocuk dinlenmeli, kendisinin de yaşadığı durumla ilgili çözüm yolu üretmesine imkân verilmelidir. Yaşadığı duyguları, okul ve karne hakkındaki düşüncelerini, tepkileri küçümsenmemeli ve eleştirilmemelidir" dedi. 

Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu ise ilçenin eğitim kalitesinin her geçen gün biraz daha arttığını belirterek, son yapılan TEOG sınav sonuçlarına bakıldığında Gölbaşının İl genelinde birinci sırada oluğunu belirterek, bu başarıdan dolayı tüm öğretmenleri tebrik etti. 

Bu yıl ilk kez Gölbaşı’nda kanserde farkındalığı artırmak için Gölbaşı 2 Nolu ASM’de görev yapan Ebe Nuran Balcı tarafından düzenlenen ve organize edilen Kanser Taramalarına Davet ile ilgili Veli Bilgilendirme Mektupları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 58 okulda 11 bin 653 öğrenciye yarıyıl döneminde karnelerle birlikte dağıtıldı.

Velilerimiz okuyor kitap okuma yarışmasında dereceye giren velilere ödülleri verilerek, karne dağıtım töreniyle program sona erdi. Burada yapılan törene,  Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Adıyaman İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin T, İl Halk Sağlığı Müdürü Haci Mustafa Kutlu, Aile Hekimliği Şube Müdürü Nevzat Baykan, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dilek Çağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Milli Eğitim Şube Müdürleri,  İlçe Sağlık Müdürü Davut Kıskaç ve öğrenci velileri katıldı.


Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA