CHP'li Ulubey:

CHP'li Fatma Ulubey, bugün Türkiye'nin daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.
Bu haber 2017-02-13 10:00:58 eklenmiş ve 1833 kez görüntülenmiştir.

Ulubey, yaptığı açıklamada, ayrıştırma değil birleştirici olunması gerektiğini vurguladı.

Bu birleştirici mesajları ülkeyi yönetenlerin vermesi gerektiğinin altını çizen Ulubey, "Türkiye bir referanduma doğru gidiyor. Bu referandum ülkenin kaderini belirleyecek. Bu anlamda ülkesini seven, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan herkesin referandumda 'hayır' oyu kullanması gerektiğini düşünüyorum. 15 yıldır ülkeyi yöneten bir iktidar ve ülkenin temel sorunlarına çare üretmeyen bir iktidar var.  Bugün teröre bakıyoruz, terör hergün can alıyor. Terör bitmedi. Ülkenin teme bir sorunudur. Çözülmesi gereken bir sorunuydu. Sorunları kimler çözer, ülkeyi yönetenler çözer. Ne yazık ki çözmediler, çözümü bir sistem değişikliğinde buldular. Burada hedef aldıkları cumhuriyet değerlerini bir bir yok etmek, kazanımlarını bir bir yok etmek, bu anlamda ülkesini seven her vatandaşımızı bu referandumda 'hayır' demeye davet ediyorum" dedi.

Sistem değişikliğiyle sorunların çözülemeyeceğini vurgulayan Ulubey, bunu halkın bilmesini istedi.

- KURTULMUŞ'UN SÖZLERİ TALİHSİZ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un sözlerini de eleştiren Ulubey, şöyle devam etti:

"Bu çok tehlikeli bir söylemdir. Hatırlarsanız 7 Haziran seçimlerinde de '400 milletvekili çıkarsa kan biter' diye bir söylem vardı. Bu çok tehlikeli bir durum. 7 Haziran seçimleri oldu, 1 Kasım seçimleri oldu, ne oldu ? Halen ülkemizde bombalar patlıyor, halen ülkemizde insanlarımız hayatını kaybediyor, bu ülkenin genç çocukları hayatını kaybediyor. Demek ki bu doğru birşey değil. Ülkeyi yönetme merciinde olanlar sorunları çözmekle mükelleftirler. Toplumu birleştirmekle mükelleftirler. Ne yazık ki bu tür talihsiz açıklamalar, bizim ülkemize büyük zarar verir. Herkesin aklıselim düşünmesi ve yaşaması gereken bir süreci yaşıyoruz"


Kaynak : PHA

ETİKETLER : ulubey chp
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Gazete Gölbaşı - Gölbaşı Haber Ajansı
Basın ve Yayın Haber Siteleri
© Copyright 2013 Gazete Gölbaşı. Tüm hakları saklıdır. Bu site GAP Gazeteciler Birliği ve KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.
Gölbaşı Siyaset
Gölbaşı'nda Siyaset
İsi Mutlu
AK Parti Mitingi
Belediye, Kaymakamlık, Valilik Bültenleri
Gölbaşı Spor
Muay Thai
Gölbaşıspor
Gölbaşı Eğitim
Çanakkale Zaferi
E-sgk
Gölbaşı Sağlık
Gölbaşı Asayiş
Milli Sporcu
Gölbaşı Vefat
Asayiş
Gölbaşı Devlet Hastanesi
Gölbaşı Asayiş Bültenleri