EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-02-2017 11:50   Güncelleme : 22-02-2017 11:50

“Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” Kursu Başladı

Gölbaşı Belediyesi ve KOSGEB İşbirliğiyle “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” Kursu başladı.

“Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” Kursu Başladı

Konferans salonunda başlayan kursu ziyaret eden Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Gölbaşı Belediyesi olarak biz sadece yol yapmak, kanalizasyon yapmak, çöp toplamak olmadığı bilincindeyiz zaten. Saydığım işlerin de Gölbaşı Belediyesi olarak alt yapı sorununu yüzde 90 oranında da tamamladık. İçme suyu problemi olmayan, alt yapı problemi olmayan, Gölbaşı halkının ayağının çamura değmediği şekilde yolların düzenlemesini devam ettik. Belediye olarak da yeşil alan olarak Türkiye ortalamasının çok üzerindeyiz. Gölbaşı’nda şu anda yeşil alan mevcut ama bize göre yeterli değil.  Bunu da çoğaltmaya çalışacağız. Ama belediyenin sadece bu olmadığını bulunduğun yerin sosyal hayatından ve ekonomisinden de sorumlu olduğu bilinciyle biz de sosyal belediyecilik olarak hem ilçemizin hem Gölbaşımızın sosyal durumuna hem de ekonomik durumuna katkıda bulunmak amacıyla yaptığımız çalışmalardan bir tanesi de bu kursun düzenlenmesidir.  Uzun zamandır Niyazi başkanım da aynı çaba içerisinde kursun açılması için çaba sarf ettik. Neticede Adıyaman KOSGEB müdürlüğü ile 3 yıllık bir sözleşme imzaladık. Gerek duyduğumuz her vakit 3 yıl boyunca bu kursu belli aralıklarla açabileceğiz. Hem kursu açmak hem de kursa hoca bulmak sıkıntıydı.

 

Kurs saatlerinde de azalma oldu. Önceden bir ay süren kurs şimdi sadece 4 güne düştü. Kursiyerle de böylece kendiişlerine bakabilecekler. Biz de daha fazla kursu daha az zamanda yaparak daha çok hemşerimize yardımcı olacağız. Benim bu belgenin önemi ile ilgili bir şey söylememe gerek yok. Zaten kursta bunu göreceksiniz. Ben sadece hayırlı olsun diyorum.  İnşallah kurs hayırlı olur, başarılı olur, kurs sonunda da bu belge inşallah işinize yarar.  Açacağınız iş yeri de inşallah ekonominize katkıda bulunur.  Dolayısıyla da ilçemiz ekonomisine katkıda bulunur. Bizler de mutlu oluruz. Hepinizi tebrik ediyorum hepinize teşekkür ediyorum. Belediye hizmetlerinde de bize ne düşerse 24 saat hizmetinizdeyiz kapımız herkes açık.”

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA