SİYASET
Giriş Tarihi : 25-02-2017 11:00   Güncelleme : 25-02-2017 11:00

Gölbaşı’nda Referandumda Hayır Paneli Düzenlendi

Gölbaşı ilçesinde,CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen , CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda vatandaşlara referandumda neden hayır diyeceklerini anlattı.

Gölbaşı’nda Referandumda Hayır Paneli Düzenlendi

Gölbaşı’nda bir düğün salonunda yapılan toplantıda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İlhami Ulug yaptı. CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırı ise konuşmasında referandumda neden hayır diyeceklerini anlattı.

Daha sonra konuşmasına başlayan CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen konuşmasında, şunları kyadetti:

 

“Bu ülkenin yiğit insanları boyun eğmezler, biz açlığımızı da ,yoksulluğumuzu da belli etmeyiz, onurumuzdan da ödün vermeyiz. Bu referandum çok önemli bir meseledir. Bu referandum yalnızca Cumhuriyet Halk Partililerin meselesi değildir. Buradaki sorun milli bir sorundur. Bu ne CHP’lilerin ne Ak partililerin ne MHP’lilerin ne Saadet Partililerin ne de diğerlerinin sorunudur. Bu seksen milyonun ,Misakı Millinin, milli dayanışmamızın sorunudur.

Pekşen, Anayasa teklifiyle değiştirilmesi istenen maddeleri vatandaşlara tek tek anlattı. Partili Cumhurbaşkanlığı’na da değinen Pekşen şunları söyledi: Bu Anayasa teklifinin içerisinde partili Cumhurbaşkanlığı konusu var. Dünyada bu partili Cumhurbaşkanı denenmiştir. Fransa’da, Yunanistan’da denemiş. Partili Cumhurbaşkanı partiye üye olan, Cumhurbaşkanıdır. Eğer Cumhurbaşkanı partinin organlarına seçiliyorsa , parti kurullarına seçilebiliyorsa o zaman partili Cumhurbaşkanı değil ,partinin Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı söz konusudur.

16 Nisanda sandığa gittiğimizde bizim elimizden milli irademizi almalarına evet diyecek misiniz? 16 Nisanda Güçlü bir Türkiye’yi inşa etmemize engel olabilecekler mi? 16 Nisanda % 87 katılım oranını sağladığımız anda % 100 hayır çıkacağını biliyorsunuz . Sandığa gitmeyenlere sandığa gitmeseniz de canın sağ olsun diyecek miyiz? O halde gelin 16 nisanda özgür, güçlü, çağdaş, Atatürkçü ,yurtsever bir Türkiye’yi yeniden inşa edelim. Adıyaman’ın yiğit insanlarını bu kadar coşkulu, bu kadar güler yüzlü, bu kadar mutlu gördüm ben de ayrıca çok mutlu oldum. Sizde 16 nisanda 21.yüzyıla Adıyaman’a yakışan ,iktidara boyun eğmeyen, Adıyaman insanının yiğitliğiyle, dürüstlüğüyle, beyefendiliğiyle, saygınlığıyla, kula kulluk yapmayan ,coşkulu, kararlı bir sonuç bekliyorum.16 nisanda Adıyaman’da hayır bayrakları sallanacak. Hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum.” dedi.

Düzenlenen toplantıya CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş,CHP Besni İlçe Başkanı Hakan Kılınç,CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İlhami Uluğ, Harmanlı Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Değirmenci, CHP kadın Kolları Başkanları, Gençlik Kolları Başkanları, CHP İl ,İlçe Genel Meclis üyeleri, Adıyaman Baro Başkanı ve yardımcısı,CHP’li  Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldı

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA