EKONOMİ
Giriş Tarihi : 10-03-2017 18:29   Güncelleme : 10-03-2017 18:29

Gölbaşı’nda “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı” Tanıtıldı

Gölbaşı ilçesinde Çalışma hayatında “Milli İstihdam Seferberliği” Toplantısı gerçekleştirildi.

Gölbaşı’nda “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı” Tanıtıldı

Gölbaşı Belediyesi Konferansa Salonunda Gölbaşı Kaymakamlığının ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Kaymakam Murat Zadeleroğlu, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, STK Başkanları, bazı kurum amirleri ve çok sayıda esnaf ve işadamı katıldı.
Katılımın yoğun olduğu toplantıda, İŞKUR İl Müdürü M. Emin Yücekaya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının başlattığı “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” konulu bir sunum yaparken, İKA Adıyaman Koordinatörü Onur Yıldız ise yatırım teşvik sisteminde Adıyaman konulu bir sunum yaparak, 22 Şubat 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan, Bakanlar Kurulu Kararı ile Adıyaman OSB’de yapılacak yatırımların 5. Bölge değil, 6. Bölgede uygulanan desteklerden aynı oran, miktar, süre ve şartlarda yararlanacağını ifade etti.   
Toplantıda, Adıyaman’ın 6. Bölge teşvik uygulamaları kapsamına alınması ile ilgili teşvik kararları hakkında bilgiler verilerek, programdan yararlanmak isteyen sanayici ve işadamlarına teşvik uygulamasının 31 Aralık 2017'ye kadar geçerli olacağı ifade edildi.
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Mehmet Çalışkan ise, 6. Bölge teşvik sistemiyle ilgili uygulama detaylarını sanayici ve işadamlarına anlattı.
6. Bölge teşvik sistemi uygulamasının Gölbaşı için çok önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Kaymakam Murat Zadeleroğlu, “Bu uygulamayla birlikte Gölbaşı Organize Sanayi bölgesinin dışarıdan birçok yatırımcı gelerek, üretim ve istihdam artırılmış olacaktır. Dolayısıyla bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz lazım.” dedi.
Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir ise konuşmasında Adıyaman’ın teşvikte 6.bölge olmasında emeği geçenlere teşekkür ederek cazibe merkezleri programı için de Gölbaşı için müracaatların olduğunu bunun için de umarım Kalkınma Bankası da müracaatlarda Gölbaşı ön plana çıkararak ilçedeki işsizliğe de çare bulunarak son verilmiş olacağını söyledi.
Başkan Özdemir, konuşmasında şunları söyledi:
“Gölbaşı’nda şu anda konserve fabrikası için bir çalışma var. En fazla istihdamı sağlayacak olan fabrika. Kalorifer peteği üretimi ilgili üretim amaçlı bir fabrika çalışması var.  Dileğimiz, temennimiz onların Kalkınma Bankasından geçirilerek hayata geçirilmesidir. 6.bölge olmamız çok önemli, inşallah bunlardan yararlanarak bir an önce yatırımlarına başlamaları dilediğimizdir. Ben tekrardan misafirlerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

 


Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA