GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 10-04-2017 13:46   Güncelleme : 10-04-2017 13:46

İdlib'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Gölbaşı ilçesinde Sivil Toplum Kuruluşları, İdlib kentinde düzenlenen kimyasal silah saldırısında hayatını kaybeden Suriyeliler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

İdlib'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Gölbaşı Ulu Camisi'nde cuma namazının ardından toplanan sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, saldırıya tepki gösterdi. Grup adına konuşan Eğitim bir Sen Gölbaşı İlçe Temsilciliği Başkanı Akif Öztürk, 6 yıldır Suriye’de işlenen ve yaklaşık bir milyon insanın ölümüne yol açan insanlık dışı katliamların maalesef katlanarak devam ettiğini söyledi.

İdlib'de katil Esed'in yaptığı bu kanlı saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Öztürk, "100’i aşkın çocuğun katilleri, pervasızca masum çocukları ve sivilleri öldürmeye devam ediyor." dedi.

Öztürk, Dünya’nın sözde yöneticileri ABD, AB ve NATO’nun bu katliamlara gözünü kapattığını ifade eder şunları söyledi:

 "ABD, AB ve NATO bu katliamlarda üç maymunu oynuyor bugün hiçbir Batı ülkesinde manşetler Arapça atılmadı. Dünya elma kokusuna boğuldu. İnsanlık utandı ama ne Esed ne Rusya ne ABD ne de işbirlikçileri utanmadı. Bütün dünya şunu çok iyi bilmeli ki; bu katliamda Rusya ve ABD başta olmak üzere emperyalist Batı, katil Esed’in suç ortaklarıdır." diye konuştu.

Açıklamanın ardından grup, cami imamının eşliğinde dua etti.

 

Düzenlenen basın açıklamasına Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Aile Ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Arif Özdemir, İlçe Müftüsü Selami Sayın, Gölümder Derneği, Yeni Dünya Vakfı, Eğitim Bir Sen, Sağlık Sen, Diyanet Vakfı, Diyanet Sen, Hayrat Vakfı, Kardelen Derneği ve çok sayıda vatandaş destek verdi.Gölbaşı Ulu Camisi'nde cuma namazının ardından toplanan sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, saldırıya tepki gösterdi. Grup adına konuşan Eğitim bir Sen Gölbaşı İlçe Temsilciliği Başkanı Akif Öztürk, 6 yıldır Suriye’de işlenen ve yaklaşık bir milyon insanın ölümüne yol açan insanlık dışı katliamların maalesef katlanarak devam ettiğini söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA