GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-04-2017 05:04   Güncelleme : 12-04-2017 05:04

Gölbaşı’nda Polis Teşkilatının 172.Yılı Kutlandı

Gölbaşı ilçesinde Türk polis teşkilatının 172. kuruluş yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Gölbaşı’nda Polis Teşkilatının 172.Yılı Kutlandı

Emniyet teşkilatının 172.kuruluş yıldönümü nedeniyle Emniyet teşkilatına Gölbaşı Kaymakamlığı tarafından yemek verildi. Burada düzenlenen toplantıda konuşan Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu şunları söyledi;

 

“Her meslek kutsaldır. İster dağda bir çoban, ister şehirde bir idareci, ister bir okulda öğretmen, ister fabrikada işçi ol. Bir mesleği farklı kılan ona verdiğiniz kıymettir, değerdir. Yeri  gelir bir memura Türkiye’de  çok üst seviyede hizmet yapan insanlara nasip olmayacak  büyük imkanlar nasip olur. Bir devlet memuru yeri geldiği zaman bir ülkenin kaderini değiştirebilir. Bundan dolayıdır ki vazifemiz ne olursa olsun onu elimizdeki imkânların en fazlasıyla icra etmek gerekir. Bu gün polis teşkilatımızın kuruluşunun sene-i devriyesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Devlet memurluğu ekonomik kazanç için yapılmaz. Ben memur arkadaşlarıma bakıyorum büyük bir çoğunluğu eğer ticarette bulunsalar çok daha fazla imkana sahip olabilirler. Bu meslekler, polislik, hakimlik, savcılık, kaymakamlık, askerlik  aslında bu vatan için yapılır, al bayrak sevgisi için yapılır. Askerlik, polislik ve diğer üniformalı meslekler aslında bir ülkenin görüntüsüdür, yüzüdür. Başka bir ülkeye gittiğiniz zaman o ülkeyi değerlendirirken ilk defa o ülkenin oradaki üniformalı memurlarına bakarak değerlendirirsiniz. İşte şu ülkedeki polis çok anlayışlıydı dersiniz ve bütün ülke hakkında bir kanaat getirirsiniz. Bu yüzden üniforma giyen her meslek mensubunun o üniformaya göre hareket etmesi gerekir. Türk polis Teşkilatı yaptığı büyük hizmet ve vazifelerle  dünya ortalamasının çok  üzerinde taktiri hak etmektedir. Türk polisi yaptığı muazzam çalışmalarla  çoğu zaman ülkenin kaderini müspet anlamda değiştirmiş, hain planları bozmuştur. Polislik aslında her gün evinden çıkarken yanına kefenini alıp çıkmaktır. Polis teşkilatındaki herkes bilir ki  bu işin en yakınında her zaman şahadet mertebesine erişmek vardır. Ben tekrar bütün emniyet teşkilatımızın polis haftasını ve yıl dönümünü kutluyorum. Mesleğin başında olan polis arkadaşlarımıza mesleklerinde başarılar diliyorum. Allah onları şer gözlerden, belalardan korusun. Emekli olacak arkadaşlarımıza de emeklilik hayatlarında başarılar diliyorum. Bu vatan için şehit olan bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun. Şehit ailelerimizin ellerinden öpüyor ve onlara sağlık sıhhatler diliyorum. Polis Haftası kutlu olsun.”

 

Gölbaşı Hükümet Konağı önünde yapılan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

 

Gölbaşı Emniyet Müdürü Cemal Avan tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu.

 

Günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yapan Gölbaşı Emniyet Müdürü Cemal Avan , bu gün mensubu olmaktan kıvanç duyduğum ,mazisi başarılarla dolu  Türk Polis Teşkilatının 172 kuruluş yıldönümünü sizlerle birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihi şan ve şerefle dolu bir milletin evlatlarıyız. Atalarımız vatan ,millet ve inanç uğruna gerektiğinde canlarını vermekten çekinmemişlerdir.15 Temmuzda bunun en güzel örneğini gördük .Bu tarih boyunca da böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır. Vatan olmazsa millet de ,devlet de olmaz, bağımsız olmayan vatan orada yaşayanlar için zindan olur. Önce vatan ve millet sonra ana ve yar diyerek ülkemizin üniter yapısının korunması 780 bin kilometre karede yaşayan kardeşlerimiz ile birlikte ezan dinmez, bayrak inmez diyerek tek vatan, tek bayrak anlayışıyla Güneydoğuda bölücü PKK terörüne ,15 Temmuzda FETO terörüne ,güneyimizde ülkemize yapılan saldırıları engellemek ,canlı bombaları bertaraf etmek  için DEAŞ terörüne ,kurulması düşünülen terör devletini bertaraf etmek için YPG’ye karşı başlatılan Fırat Kalkanı Harekatında  ve tüm yurtta  kahramanca mücadele eden  bu yolda serpilen birileri var dedirttiren polis ve askerimiz başta olmak üzere milletimizin her ferdiyle Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetimizin 100.kuruluş yıldönümü 2023   hedeflerine  emin ve güçlü adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.

 

 

Daha sonra öğrencilerin polisler için yazdığı şiirler okundu. Emniyet Müdürlüğü bahçesinde verilen ikram ile Polis haftası etkinlikleri sona erdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA