GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-04-2017 19:39   Güncelleme : 14-04-2017 19:39

Gölbaşı'na Yeni Hükümet Konağı

Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, yeni hükümet konağının yatırım programına alındığını söyledi.

Gölbaşı'na Yeni Hükümet Konağı

Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, açıklamasında şu bilgileri verdi:

"İlçemiz Hükümet Konağı, 1974 yılında hizmete giren mevcut binasında hizmet vermektedir. Hükümet Konağı bünyesinde, Gölbaşı Kaymakamlığı, Nüfus Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Özel İdare Müdürlüğü olarak vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. 453 m2 alanda zemin + 3 kat olarak hizmet veren hükümet konağının 2008 yılında depreme dayanıklılık ölçümleri sonucunda binanın güçlendirilmesi gerektiği, ayrıca ilçenin hizmet yükünü kaldırmakta zorlanması nedeniyle bu eski binanın yerine, vatandaşlarımızın daha geniş mekanlarda, daha kolay hizmet alabilmesi için yeni Hükümet Konağı binası yapılması kararı alınmış olup inşaata en kısa süre içerisinde başlanılacaktır.

      Gölbaşı Kaymakamı Murat ZADELEROĞLU, yeni Hükümet Konağının 8000 m2 olacağını, şuanki Hükümet Konağının yerine yapılacağını, 100 bin nüfusa hizmet verecek şekilde planlandığını, İçişleri Bakanlığının 2017 yılı yatırım programında nüfusa göre en büyük hizmet binasının Gölbaşı’na yapılacağını belirtti.
      Gölbaşı Kaymakamı Murat ZADELEROĞLU, ” Yeni Hükümet Konağının 2017 yatırım programına alınmasında emeği geçen devlet büyüklerimize Gölbaşı halkı adına teşekkür ediyorum.” dedi.
NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA