BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 03-06-2017 13:46   Güncelleme : 03-06-2017 13:46

Gölbaşı Belediyesi’nden Fırın Denetimleri

Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyette bulunan fırınlarda denetim gerçekleştirdi.

Gölbaşı Belediyesi’nden Fırın Denetimleri

Zabıta ekiplerince ilçedeki fırınlarda yapılan denetimlerde, hijyen, ruhsat ve gramaj kontrolleri yapıldı. Kurallara uymayan iş yerlerine uyarı yapıldı, bazılarına da cezai işlem uyguladı. Eksik gramajlı olduğu belirlenen ekmeklere de el konuldu. Bazı işyerlerinde tespit edilen uygunsuzluklarla ilgili tutanak tanzim eden ekipler, kurallara uymayanlar hakkında da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleriyle tutanak tutarak cezai işlem uyguladı.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Ramazan ayında ilçe genelinde gıda üretim ve tüketimi yapılan işyerlerine yönelik denetimleri artırdıklarını, amaçlarının halk sağlığını korumak ve vatandaşların güzel bir Ramazan geçirmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Denetimlerin Ramazan ayı süresince de devam edeceğini ifade eden Özdemir, şöyle konuştu:

"Ekiplerimiz rutin denetimlerinin yanında Ramazan ayı dolayısıyla denetimlerini sıklaştırdılar. Bu konuda özellikle fırınlara yönelik denetimler gerçekleştiriliyor. Yapılan denetimlerde halkımızın sağlığını direk etkileyecek bir durum ile karşılaşılmadı. Ancak, bazı işletmelerimizde kullanım süresi geçtiği tespit edilen ancak açılmamış katkı maddeleri ile kullanılması uygun olmayan bazı ürünler hakkında tutanak tutularak el konuldu."

 

Ramazan ayı süresince zabıta ekiplerinin denetimlerine devam edeceğini belirten Özdemir, bu konuda herhangi bir olumsuzluk yaşamaları halinde vatandaşların Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne şikâyetlerini bildirmelerini istedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA