Gölbaşı Anadolu Lisesinden Bilim Fuarı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Gölbaşı Anadolu Lisesinde Bilim Fuarı açıldı.
Bu haber 2017-06-08 13:33:17 eklenmiş ve 430 kez görüntülenmiştir.

Açılışa Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Şube Müdürleri Müslüm Ayaz ve Ali Durmaz ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sergiyi gezen, Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, projelerini sergileyen öğrenciler ile sohbet ederek projeleri ile ilgili bilgi aldı.
Okul Müdürü Veysel Bilen, konu ile ilgili olarak, yaptığı açıklamada, ‘’Bu yıl okulumuz için tam bir TÜBİTAK yılı oldu öğrencimiz Kemal Karagöz 48.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda bölge birincisi Ankara’da yapılan yarışmada ise Türkiye dördüncüsü oldu şimdi ise okulumuz öğretmenleri ile TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Fuarı düzenliyoruz. Çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimi kutlarım"dedi. 
Proje Yürütücüsü Mahmut Yetişgen ise "Öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerimizle 20 proje hazırladık.Uzun ve yorucu bir çalışma ile güzel bir sergi hazırlamaya çalıştık umarız fuarımızı gezenler memnun kalır. Şunu özellikle belirtmek istiyorum bu bilim şenliğinde öğretmen ve öğrencilerimizin büyük emeği ve özverisi var ben inanıyorum ki gezerken hem eğlenecek hem de bilgileneceksiniz. Emeği geçen herkesi kutlarım" ifadelerini kullandı.
 Sergiyi gezenler memnuniyetlerini "Şuana kadarki en iyi organizasyon diyebiliriz. Daha doyurucu daha düzenli olduğunu söyleyebiliriz" dediler.
Ankara’da TÜBİTAK Liseler arası araştırma yarışmasında dereceye giren "Alkollü olarak araç kullanımını önleyecek sistemlerin geliştirilmesi projesi"nin sergide yer alması sergiye olan ilgiyi daha da arttırdı.

 


Kaynak : PHA

ETİKETLER : bilim fuarı
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Gazete Gölbaşı - Gölbaşı Haber Ajansı
Basın ve Yayın Haber Siteleri
© Copyright 2013 Gazete Gölbaşı. Tüm hakları saklıdır. Bu site GAP Gazeteciler Birliği ve KOMMANGENE Gazeteciler Cemiyeti Üyesidir.
Gölbaşı Siyaset
Gölbaşı'nda Siyaset
İsi Mutlu
AK Parti Mitingi
Belediye, Kaymakamlık, Valilik Bültenleri
Gölbaşı Spor
Muay Thai
Gölbaşıspor
Gölbaşı Eğitim
Çanakkale Zaferi
E-sgk
Gölbaşı Sağlık
Gölbaşı Asayiş
Milli Sporcu
Gölbaşı Vefat
Asayiş
Gölbaşı Devlet Hastanesi
Gölbaşı Asayiş Bültenleri