EĞİTİM
Giriş Tarihi : 08-06-2017 13:33   Güncelleme : 08-06-2017 13:33

Gölbaşı Anadolu Lisesinden Bilim Fuarı

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında Gölbaşı Anadolu Lisesinde Bilim Fuarı açıldı.

Gölbaşı Anadolu Lisesinden Bilim Fuarı

Açılışa Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Şube Müdürleri Müslüm Ayaz ve Ali Durmaz ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sergiyi gezen, Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, projelerini sergileyen öğrenciler ile sohbet ederek projeleri ile ilgili bilgi aldı.
Okul Müdürü Veysel Bilen, konu ile ilgili olarak, yaptığı açıklamada, ‘’Bu yıl okulumuz için tam bir TÜBİTAK yılı oldu öğrencimiz Kemal Karagöz 48.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda bölge birincisi Ankara’da yapılan yarışmada ise Türkiye dördüncüsü oldu şimdi ise okulumuz öğretmenleri ile TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği Fuarı düzenliyoruz. Çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimi kutlarım"dedi. 
Proje Yürütücüsü Mahmut Yetişgen ise "Öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerimizle 20 proje hazırladık.Uzun ve yorucu bir çalışma ile güzel bir sergi hazırlamaya çalıştık umarız fuarımızı gezenler memnun kalır. Şunu özellikle belirtmek istiyorum bu bilim şenliğinde öğretmen ve öğrencilerimizin büyük emeği ve özverisi var ben inanıyorum ki gezerken hem eğlenecek hem de bilgileneceksiniz. Emeği geçen herkesi kutlarım" ifadelerini kullandı.
 Sergiyi gezenler memnuniyetlerini "Şuana kadarki en iyi organizasyon diyebiliriz. Daha doyurucu daha düzenli olduğunu söyleyebiliriz" dediler.
Ankara’da TÜBİTAK Liseler arası araştırma yarışmasında dereceye giren "Alkollü olarak araç kullanımını önleyecek sistemlerin geliştirilmesi projesi"nin sergide yer alması sergiye olan ilgiyi daha da arttırdı.

 


Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA