EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-10-2017 08:23   Güncelleme : 09-10-2017 08:23

Gölbaşı, Eğitimdeki Başarısı ile Göz Dolduruyor

Gölbaşı ilçesi 2016-2017 eğitim-öğretim yılında sınavlardaki başarısıyla göz dolduruyor.

Gölbaşı, Eğitimdeki Başarısı ile Göz Dolduruyor

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, yaptığı açıklamada, Gölbaşı'nda başta eğitim camiasının lokomotifi olan öğretmenler arasında çok güzel bir uyum olduğunu söyledi.

Öğretmenlerin gece-gündüz demeden mesai kavramıyla yetinmeyip çocuklar ile teneffüste dahi olmak üzere birebir ilgilendiklerini belirten Özdemir, öğretmenlerin devletin verdiği desteklenme kursu ile yetinmeyip akşamları fahri gönüllü olarak etüt yaptıklarını vurguladı.

- ÇOK TATLI BİR REKABET VAR

İlçede güzel bir rekabetin olduğuna dikkat çeken Özdemir, "Kendi aralarında çok tatlı rekabet söz konusu. Kurum içinde kurumsal bir kimlik oturmuş. Başta ben bu manada başarının asıl mimarlarının öğretmenlerimiz olduğu kanaatindeyim. Bunu destekleyen idarecilerimiz, mülkü amirlerimiz bu manada bize gerçekten şevkimizi artıran, destek veren, öğrenci velilerimiz, bunlarında emeklerini yadırgamamak lazım. Temel sebebin ben eğitim camiası içindeki birliğin, beraberliğin, çalışmanın, gayretin bir de tatlı bir rekabetin olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum"dedi.

- EĞİTİM YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR

Eğtim yatırımlarının devam ettiğini belirten Özdemir, şunları söyledi:

"Bizim bugün itibariyle 57 tane kurumumuz var. 56 okul, bir tanesi halk eğitim merkezimiz. Bunun yanında bu öğretim yılı 5 inşaatımız devam ediyor. Merkezde 1 kız imam hatip yapılıyor, büyük bir proje, 24 derslikli bir ortaokul yapılıyor. Balkar beldemize bir ortaokul yapılıyor. Belören beldemize 1 lise. Yeşilova köyümüzede birleştirme sınıflı bir okul yapılıyor. Öncelikle ben büyüklerimize çok teşekkür ederim. Biz uzun yıllardan bu yana sıkıntılar çekiyorduk. Özellikle derslik sıkıntısı, bina sıkıntısı çekiyorduk. Son 3 yıldır bu sıkıntımız gittikçe azaldı. Sadece önümüzde yurt sıkıntısı var. Erkek öğrenci yurdu sıkıntısı yaşadık. Önümüzdeki yıl için teklifte bulunduk. İlde bunun programa sokulacağı vaat edildi. Binalar ne kadar modern olursa olsun içini dolduramadığın süre içinde donanımız ne kadar teknolojik olursa olsun kullanamadığın süre içinde kimseye bir faydası yok. Arkadaşlarımız çok sıkıntılı binalar içinde çok iyi başarılar elde ettiler. Belören'de şuan da bir lisemiz var. Birbirilerine kibrit kutuları gibi odalar yapılarak oluşturulmuş, hamd olsun, devletimiz sağ olsun, geçen yıl çok büyük bir bina başlattılar. Sanıyorum bir ay içinde bitecek bu bina. O zor şartlar altında, o sıkıntılar içinde, o binada çok büyük başarılar elde ettik. Belören'de çok programlı lisemiz, bütün derslerde, bütün alanlarda puanlarını en az 30 puan yükselttiler. Ama bizim donanımlı, fiziksel şartlarda gelişmiş binalara ihtiyacımız vardı. Bunu da özellikle İl Milli Eğitim Müdürümüz Mete Kızılkaya’ya ve inşaattan sorumlu Mehmet Altındal’a teşekkür ederim. Bu konuda eksiklikleri yerinde tespit edip belirlediler. Eksikliklere parmak bastılar. Çok acil ihtiyaçlarımızı giderdiler. 13 binamız bu sene aynı zaman da tamirat ve tadilattan geçti"

- DERSLİKTE TÜRKİYE STANDARTLARININ ÜZERİNDEYİZ

Derslikte Türkiye standartlarının üzerinde olduklarını anlatan Özdemir, "Biz çok sıkıntılı binalar da olsak veya bunun tam aksine çok modern binalar da olsak başarının temelinde öğretmen, öğrenci ve veli, biz bu üçgeni çok iyi oturduğumuz düşüncesindeyim. Bu üç saç ayağı yerine oturdu. Velimiz çok duyarlı, veli öğrenci ile ilgilenmenin ötesinde okula gelir, öğretmenlerim gelir, veli ziyaret eder. Çocukların herhangi bir eksikliği söz konusu olursa onu bildirirler, onu çözümlemeye çalışırlar. Bu manada donanım konusunda eksikliklerimiz her geçen gün azalıyor. Derslik başına düşen öğrenci sayısı anlamında da Türkiye standartları üzerindeyiz. 24.4’dür"diye konuştu.

- 151 ÖĞRENCİMİZ ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİ

Ek yerleştirmeler hariç 151 öğrencinin üniversiteye yerleştiğini bildiren Özdemir, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Ek yerleştirmeler hariç 151 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiş, 105 öğrencimiz, Fen Lisesine yerleşmiş. 250 öğrenci Anadolu Lisesine yerleşmiş. Bu sayı her geçen gün daha da artıyor. TEOG ortalamasına göre son 4 yılda 2013-2014 eğitim öğretim yılında TEOG ortalamamız 402, 2014-2015’de 410, 2015-2016’da 441 ve bu yıl 488 ile kapatmışız. Yani 4 yıl evvelkinden 86 puan daha yukarıdayız. Bizim için bu yeterli mi yeterli değil, biz istiyoruz ki hiçbir çocuğumuz üniversite kapılarında kalmasın, hepsi üniversite eğitimi alsın. Hepsinin akademik anlamda gelişmişliği olsun. Hepsinin işi olsun, hepsinin aşı olsun, bu konuda arkadaşlarımız üzerlerine düşen görevi yapıyorlar. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu başarımız eksilmeden artarak devam edecektir"        


Kaynak : PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA