GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 09-10-2017 08:33   Güncelleme : 09-10-2017 08:33

Gölbaşı Cem Vakfı Aşure Etkinliği Düzenlendi

Cem Vakfı Gölbaşı Şubesi tarafından geleneksel olarak yapılan aşure etkinliği her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Gölbaşı Cem Vakfı Aşure Etkinliği Düzenlendi

Cem Vakfı Gölbaşı Şubesi tarafından geleneksel olarak yapılan aşure etkinliğine Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Erdinç ağcakoyunlu, köy ve mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

CEM Vakfı Gölbaşı Şubesi Başkanı Ali Rıza Karahan, burada yaptığı konuşmada, yas-ı muharrem ayının önemine değinerek aşurenin ne için ve nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verdi. Karahan konuşmasında ülkede ve ilçede birlik ve beraberliğin önemine değinerek insanların da aşure gibi çeşit çeşit olduğunu ancak birlikte güzel bir yiyecek oluşturduğunu ifade ederek insanlar da birlik ve beraberlik içinde yaşarsa her şeyin daha güzel olacağını sözlerine ekleyerek programa katılanlara teşekkür etti.

Belediye Başkanımız Yusuf Özdemir ise “Böyle güzel günlerde bu güzel günlerin kıymetini en iyi bilenlerdeniz. Bu günler hep birlikte olmamız ve güçlü olmamız gereken günlerdir. Tıpkı aşure gibi bir arada bulunarak birlik olmamız gereken günlerdir” diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından programa katılan yaklaşık 2 bin kişiye aşure ikram edildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA