GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 10-11-2017 09:59   Güncelleme : 10-11-2017 09:59

Gölbaşı'nda 10 Kasım Töreni

Gölbaşı'nda Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79.yılı münasebetiyle düzenlenen tören ve etkinliklerle anıldı.

Gölbaşı'nda 10 Kasım Töreni

Gölbaşı Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan tören Gölbaşı Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen anma etkinlikleri ile devam etti.

Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy  Konferans salonunda yapılan Atatürk’ü anma etkinliklerinde Atatürk’ün hayatı itibari ile yaşadıklarını anlattı. Kaymakam Aksoy konuşmasına şöyle devam etti: Atatürk’ün hayatı aynı Türkiye’miz  gibidir. Yine küllerinden doğmuş, yine zor zamanlarında kendi inisiyatifini ,kendi yolunu belirlemiş, hiçbir  zaman mevcut şartlarda yılmamış, bir mucize yaratarak hem kendini hem ülkesini yeniden yaratmıştır. Bende atamızı daha çok özlediğimizi düşünüyorum ve Allah’tan rahmet diliyorum, dedi.

Anma etkinlikleri Gölbaşı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Adı güzel Atatürk” isimli drama gösterisi ile son buldu. Düzenlenen anma töreni ve anma etkinliklerine  Gölbaşı Kaymakamı Can Aksoy, Daire amirleri, Okul müdürleri ,öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA