GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2017 05:12   Güncelleme : 05-12-2017 05:12

Gölbaşı'nda Dünya Engelliler Günü Kutlamaları

Gölbaşı Anadolu Lisesi Dünya Engelliler Günü nedeniyle "Engeller hayatın ritmini yakalamaya engel olmaz" adıyla etkinlik düzenledi.

Gölbaşı'nda Dünya Engelliler Günü Kutlamaları

Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe ilçe Milli Eğitim Müdürü A.Şeyh Özdemir,  şube müdürleri Müslüm Ayaz, Ali Durmaz, Abdullah Doğan ve Okul Müdürler katıldı.   

İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Şeyh Özdemir, yaptığı açıklamada, "Böylesine anlamlı bir program düzenlediğiniz için sizleri kutlarım. Engelli kardeşlerimizin sıkıntılarını hatırlamak sadece bir günün sınırlarına hapsedilmeyecek kadar önemlidir. Engelli kardeşlerimizin topluma kazandırılması haklarının tam ve eşit şekilde sağlanması noktasında hepimize büyük görevler düşmektedir" Dedi. 

 Okul korosunun hazırladığı "sev kardeşim" adlı şarkı işaret dili ile sunuldu.

Daha sonra okul öğrencileri tarafından hazırlanan "Bizler Engelliyiz" adlı Oratoryo beğeni ile izlendi. Programın sonunda Görme Engelli ozanlar Necla ve Kamil Tezerdi çifti söyledikleri türkülerle izleyicilerden büyük alkış aldı. 

Okul Müdürü Veysel Bilen, "Engelli vatandaşlarımızı toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olarak görüyor ve kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret gösteriyoruz. Ayrıca Yapılan etkinlikle Engellerin aşılabileceğini topluma göstermeye çalıştık. Programda emeği geçen Sibel Peri öğretmenimizi ve öğrencileri kutlarım"Dedi 

Programın koordinatörü Görsel Sanatlar Öğretmeni Sibel Peri de "Biz yaptığımız bu etkinlikle engelli insanlarında toplumda var olduğunu unutturmamak, her zaman engelli insanların yanında olduğumuzu hissettirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak için çalıştık"diye konuştu.

Kaynak : PHA 
     

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA