SAĞLIK
Giriş Tarihi : 28-12-2017 13:36   Güncelleme : 28-12-2017 13:36

Gölbaşı'nda 1 Yılda 228 bin 808 Hastaya Hizmet Sunuldu

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğüne Bağlı Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Selim Kuşağlı, yıl sonu değerlendirilmesi ve yıl içerisindeki hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Gölbaşı'nda 1 Yılda 228 bin 808 Hastaya Hizmet Sunuldu

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başhekimi Dr. Selim Kuşağlı, "Hastanemizde 2017 yılı içerisinde birçok yenilikler oldu. Öncelikle hastanemize görüntüleme alanında tarihinde ilk defa Tomografi cihazı kuruldu. Bununla birlikte dijital röntgen cihazı ve ameliyatlarda kullanılmak üzere C kollu Skopi cihazı alındı. Bu yatırımlarla dışarı illere giden hasta sevk oranımız önemli sayıda azaldı. 2017 yılı hastanemiz adına ilklerin yılı oldu. Hastanemize ilk defa Psikiyatri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Nöroloji uzman hekimleri ataması yapıldı. İlçemizin ve Hastanemizin önemli eksiği olan Palyatif Bakım ve Rehabilitasyon servisimiz hizmete girdi. Ayrıca hastanemiz Dijital Hastane sertifikasyon denetimlerini başarı ile geçip HIMSS Stage 6  unvanını almaya hak kazanmıştır"dedi.

Kuşağlı, şöyle devam etti:

"Hastanemiz de uzman doktorlarımız, Diş, Acil, Evde Bakım ve Diyaliz hekimlerimiz ve diğer tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte 228 bin 808 hastaya tanı tedavi ve yataklı servis hizmeti sunuldu. Bu hizmetleri sunarken hasta ve çalışan güvenliği konularını hep vazgeçilmezimiz kabul ettik. Bütün bu çalışmaları yaparken gece gündüz demeden özveri ile hastalarımıza hizmet veren mesai arkadaşlarıma ve bizden hiçbir zaman desteğini eksik etmeyen ve her zaman ufkumuzu açan İl Sağlık Müdürümüz Sayın Uz.Dr.Erdoğan Öz’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Gölbaşı Devlet Hastanesi olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da modern çağın gereklerini taşıyan en kaliteli tıp hizmetini hastalarımıza sunmak ve bunu yaparken de hasta ve çalışan memnuniyetini en yüksek düzeyde tutmak hedefimiz olacaktır"


Kaynak:PHA

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA