SAĞLIK
Giriş Tarihi : 19-03-2018 06:35   Güncelleme : 19-03-2018 06:35

Gölbaşı’nda Taranmayan Kişi Kalmayacak

Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürü Dr.İlker Tayip Aydın ; “Gölbaşı’nda kanser türlerinde taranmayan kişi kalmayacak.”dedi.

Gölbaşı’nda Taranmayan Kişi Kalmayacak

Sağlık hizmet standartlarında en yükseğe ulaşma hedefiyle ve toplum sağlığına verdiği değerden yola çıkarak Mart ayı Kolon Kanseri farkındalık ayı olması nedeniyle ‘GÖLBAŞINDA TARANMAYAN KİŞİ KALMAYACAK’ sloganıyla Gölbaşı ilçe sınırları

içinde yaşayan tarama kapsamına giren tüm kişilere ÜCRETSİZ kanser taraması yapılacak. Gölbaşı Toplum Sağlığı Merkezinde ve Aile Hekimliği Merkezlerinde meme, kolon,rahim ağzı kanserleri için tarama testlerini yaptırabilecek.

Çağın gerçeği kansere karşı farkındalık yaratarak erken teşhisin önemine bir kez daha dikkat çekmeyi hedefleyerek bu kapsamdaki tüm kişilerin taraması bitene kadar sürecek olan ‘GÖLBAŞINDA TARANMAYAN KALMAYACAK!’ sloganıyla ÜCRETSİZ kanser taramasından yararlanmak isteyenlerin Aile Hekimlerine veya Gölbaşı Toplum Sağlığı Merkezine başvurmaları gerekiyor.

Dr.Aydın,belediye anonslarıyla,saha çalışmalarıyla halkımız eğitilecektir. ‘GÖLBAŞINDA TARANMAYAN KALMAYACAK’ sloganıyla insanlara verdiği değeri çok güzel yansıttığını söyledi.

Günümüzde kanserin insanları daha çok yakaladığını söyleyen Dr.Aydın,sözlerine şöyle devam etti: “Gölbaşı Toplum Sağlığı Müdürlüğü olarak Mart Ayı Kolon Kanseri farkındalık ayı nedeniyle kısa zamanda tarama kapsamına giren kişilerin çoğunluğunu toplumda sıklıkla görülen 3 kanser tipi olan kolon, meme ve rahim ağzı kanserleri için ÜCRETSİZ tarama yapacağız. Bu hastalıkta tedavi kadar erken teşhis de büyük önem taşıyor. Yolun başındayken bu hastalığı teşhis ederek umut ışığını yakalayabiliriz.Bizim hedefimiz; kanser için yapacağımız taramaya insanları teşvik etmek ve doğru bir biçimde yönlendirerek erken tanının hayat kurtardığı gerçeğine bir kez daha dikkat çekmek.”

 

Kanserin önlenebilir bir hastalık olduğunu söyleyen DR.İlker Tayip Aydın,bu nedenle Mart Ayında tarama çalışmalarımızı hız vererek “Günümüzde her 8 kadından biri meme, her 10 kişiden biri kolon kanserine yakalanıyor.Tıptaki yenilikler sayesinde bazı kanser türlerinde erken tanıyla hastalıktan tamamen kurtulmak mümkün. Tarama kapsamında ÜCRETSİZ kanser taraması yaptırmaya tarama kapsamına giren tüm kişileri davet ediyoruz. Böylece tanı ve tedavi için geç kalmamış olacağız” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA