SİYASET
Giriş Tarihi : 24-03-2014 06:50   Güncelleme : 24-03-2014 06:50

AK Parti Mitingine Yoğun İlgi

AK Parti Gölbaşı Teşkilatının düzenlediği mitinge ilgi yoğun oldu. Ayrıca mitinge mehtaran takımının da gelmesi sürpriz oldu. İlçe Başkanı Nizami Yancar, seçimlerde alacaklarının oy oranının %54 olduğunu söyledi.

AK Parti Mitingine Yoğun İlgi

>  

Ak Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Yusuf Özdemir’in seçim irtibat bürosunda düzenlediği mitinge yoğun ilgi gösterildi.

Aynı anda ilçemizde 1 miting ve 1 konser olmasına rağmen kalabalık en çok Yusuf Özdemir’in mitinginin olduğu seçim irtibat bürosunda toplandı.

Ak Parti Gölbaşı İlçe Başkanı nizami Yancar, burada yaptığı konuşmada, selden felaketten medet umanların tüm düşüncelerini boşa çıkardıklarını belirterek belediye ekiplerinin ilçeyi 3 günde temizlediği vurgusunu yaptı.

Ayıca Yancar, ilçede 40 gündür 1000 kişi ile yürüttükleri seçim çalışmasında 15.060 kişiyi sandık sandık taradıklarını belirterek Milliyetçi Hareket Partisi 2360 oy, yüzde 15; Cumhuriyet Halk Partisi 4387 oy, yüzdesi ise 28; AK Parti ise 8927 oy oranı yüzde 57 oy alacağını belirterek 1 hafta sonra 8900 olan oy oranlarının 10 bini geçeceğini söyledi.

AK Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Yusuf Özdemir ise konuşmasında kendisinin Çataltepeli, Savranlı, Meydanlı gibi ilçeye bağlı köylerin ismini sayarak kendisinde her köyden olduğu vurgusunu yaptı.

Özdemir, konuşmasında şunları söyledi:

“Burada çevre il, ilçe ve köylerden taşıma olarak getirilen insanlar yok. Burada taşıma su ile değirmen çevirmeye çalışanlar da yok. Burada gönüllerin birliği var, burada kardeşlik var, burada samimiyet var, burada birlik, beraberlik ve düzen var. Burada sizler varsınız sizler. Sizlere hizmet bir sevdadır.

Geçtiğimiz günlerde bir sel felaketi yaşadık. Şükür biz hızlıyız. Gücümüzü önce Allah sonra sizlerden alıyorum. Hükümetimizin bu konudaki hızı da bizim şevkimizi artırıyor. Çok değil değerli kardeşlerim

Her duble yol, ışığı, suyu olmayan köy kaldı mı?

Gölbaşı’nda diktatör bir yönetim olsaydı bu kadar gelişmiş bir yer, barış ve demokratik bir hava olur muydu?

Yaptığımız hizmetlerle Gölbaşı’nı çok iyi bir yere getirdik çok güzel hizmetler yaptık ama bunlarla yetinmeyeceğiz. Sizden alacağımız yetki ile inşallah daha büyük hizmetler yapacağız.

İşte bazı projelerimiz:

-Gölbaşı’nı mesire alanı haline getireceğiz. Göl çevresini düzenleyeceğiz.

-Kurugeçit mahallesinde 20 dönüm bir alanda içerisinde anfi tiyatrosu dahi bulunan Botanik Parkı bu dönem içerisinde bitireceğiz.

-Kurugeçitten geçen kanalı etrafını düzenleyerek KANAL GÖLBAŞI hizmete girecek.

-Başlamış olduğumuz sosyal tesisimiz en geç 6 ay içerisinde bitecek.

-Karayollarının yan tarafında modern bir otogar inşa edeceğiz.

Geçen dönem içerisinde vat ettiğimiz hizmetleri fazlasıyla gerçekleştirdik. Sadece bir şeyi yapmadık o da hayvan barınağı. Projemiz hazır, kamu kaynaklarına dokunmadan onu da gerçekleştireceğiz.

Ayrıca Türkiye’nin önemli firmalarından Gürteks bünyesinde 5 bin kişi çalıştırıyor. Bu firma Gölbaşı’na bir iplik fabrikası kuracak bunlara 165 dönüm yer ayırdık. Başlamamızla bitirmemiz 1 yıl sürer diyorlar. Böylece bu fabrikanın da gelmesiyle işsizlik de böylece bitecektir.

Gölbaşı her dil, din ve mezhepten insanların birlikte yaşadığı yerdir. Kavgadan değil sevgiden dostluktan, barıştan yana bir milletiz. Gölbaşı’nda dil, din, ırk mezhep farkı gözetmeksizin herkesi bu çatı altında toplanmaya davet ediyorum.”