DİĞER
Giriş Tarihi : 23-11-2015 14:21   Güncelleme : 23-11-2015 14:21

İSTANBUL ANADOLU YAKASINDAKİ ADIYAMANLILAR DERNEKLEŞİYOR

İstanbul Anadolu yakasında bir araya gelen Adıyamanlılar dernekleşme için ilk adımı attılar.

İSTANBUL ANADOLU YAKASINDAKİ ADIYAMANLILAR DERNEKLEŞİYOR

stanbul Sultanbeyli ilçesinde Mehmet Başak'ın ( Tekstilci) ev sahipliğinde bir araya gelen Adıyamanlılar dernekleşme kararı aldılar.

Uzun bir zamandır dernekleşme için çaba sarf eden hemşerilerimiz bunun ilk adımını atıp bir araya geldikleri toplantıda dernekleşme kararı aldılar.

İstanbul Anadolu yakasında oturan çeitli meslek gruplarına sahip hemşerilerimiz

Mehmet Başak – Tekstilci, Sabri Baltacı- Eğitimci, Çelebi Ulutaş- Eğitimci, Mustafa Tatar –Eğitimci, Burhan Hambay- Avukat, Murat Öcal –Mühendis, Orhan Öztekin –işadamı, Mustafa Karakaya- Emekli, Aziz Boğatekin –Emekli, Mustafa Karakuş –Esnaf, Mehmet Kurtbey –Esnaf, Mehmet Özgül –Esnaf, Mahmut Özgül –Esnaf, Rıfat Başak –Esnaf, Faik Karaaslan –Esnaf, Orhan Başak –Esnaf, Cumali Öztekin- İşçi, Ahmet Dolaş Belediye çalışanı, Mustafa Savcı –Emekli, Mahmut Başak- Esnaf, Mustafa Başak – Esnaf yaptıkları ortak açıklamada;

İstanbul Anadolu yakasında bir Adıyaman derneğinin olmadığına vurgu yaparak, Adıyamanlıların bu konudu geç kaldıklarını, sosyal yardımlaşma ve dayanışma da dernekleşmenin önemli bir etken olduğunu, Anadolu yakasında oturan Adıyamanlıların biraraya gelemediklerini, birbirini tanımadıklarını bu eksikliğin giderilmesi için bir an önce dernekleşme gidecek adımların atılması gerektiğini belirtttiler.

Bir araya gelen Adıyamanlılar aldıkları ortak kararla dernekleşme için ileri bir tarihte daha geniş katılımlı bir toplantı ile yönetim kurulunu oluşturmayı planladılar.

İstanbul Anadolu yakasında oturan tüm Adıyamanlıları kapsayacak olan dernek için tüm hemşerilerimizden katılım sağlamalarını ve destek olmaları çağrısında bulundular.