EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-03-2016 07:14   Güncelleme : 13-03-2016 07:14

Gölbaşı Türk Eğitim Sen'den Basın Açıklaması

Gölbaşı Türk Eğitim Sen İlçe Başkanı Maksut Büyük İstiklal Marşının Kabulünün 95. Yıl dönümü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı .

Gölbaşı Türk Eğitim Sen'den Basın Açıklaması

Basın açıklaması şöyle;

İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 95’incı Yıldönümü Kutlu Olsun

İstiklâl Marşı, milletimizin kanadının kırıldığı, kapana kıstırılmaya çalışıldığı, dört bir yanının işgalciler tarafından kuşatıldığı anda bile; yılmadan, umudunu kaybetmeden, hürriyet inancını yitirmeden tek yürek olarak nasıl kahramanca çarpıştığının destanıdır.

İstiklâl Marşı, Türk milletinin mücadeleci ruhunu, bağımsızlık aşkını, sömürgeci güçlere karşı dik duruşunu yansıtan eşsiz bir eserdir.

Büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı İstiklâl Marşı, 12 Mart 1921 yılında TBMM’de kabul edilmiştir. İstiklâl Marşımızın kabulünün 95’incı yıldönümünü kutluyoruz.

“Türk milleti ve devleti, tarihimizdeki en ağır saldırılardan biriyle yüz yüze. “Çözüm Süreci” boyunca şımartılan PKK terör örgütü, şehir ve mahallelerimizi işgale teşebbüs cüretini göstererek milli varlık ve birliğimize açıkça meydan okuyor. Milletçe her gün kurşunlanıyor, her gün katlediliyoruz. Ancak saldırılar yalnızca güvenlik güçlerimizin, masum vatandaşlarımızın tertemiz sinelerini hedef almıyor. Eli kanlı canileri daha da coşturmak için seferber edilen propaganda çarkı, yalanlarını pervasızca kusuyor. Akademik unvanlarını Türk milleti ve devletine duydukları ideolojik kinin paravanı haline getiren kesimlerin yayınladığı örgüt bildirisi “Barış” gibi ilkeleri, terörü mazur ve meşru göstermek arzusuyla kirli namlulara sürenler, öncelikle insanlığın ulvi değerlerini katlediyorlar. Milli değerlerimize kin kusan terör örgütünün bu kirli maşalarını unutmayacağız.

İstiklâl Marşı’ndan, Öğrenci Andı’ndan, milli bayramlarda yapılan törenlerden rahatsızlık duyanlar, artık resmi toplantılarda bile bunu açıkça dile getirmekten çekinmemektedir. İstiklâl Marşı’na alerji duyan kesimler, biraz cesaret bulsalar tıpkı Öğrenci Andı’nda yaptıkları gibi, İstiklâl Marşı’nın okutulmaması için de kampanya başlatacaktır.

Teslimiyetçi politikalara kucak açanlar, terörü cesaretlendirenler, Türkiye’nin üniter yapısını bozmaya, birlik ve bütünlüğünü dinamitlemeye, huzuruna sekte vurmaya çalışanlar, dün Öğrenci Andı’nı, bugün de İstiklâl Marşı’nı hedef tahtası yapmaktadır.

Her gün ‘yıkım’ üzerine yeni stratejiler geliştiren bu cenah, Ulu Önder Atatürk’ün bizlere yadigâr bıraktıklarını teker teker elimizden almaya ant içmiştir. Ancak, hür yaşamayı hayat felsefesi haline getiren milletimiz çirkin tezgâhlara gereken karşılığı vermekte, teröre, sömürgeci zihniyete, dirliğimize saldıranlara, insanlarımız arasına nifak tohumları ekenlere karşı yekvücut olmaktadır. 95 yıllık süreçte birçok badire atlatan ülkemiz, bugün yaşananları da atlatacaktır İnşallah. Ülkemiz üzerindeki bu karanlık örtünün kalkacağına ve ferasetini kaybetmiş yöneticilerin, mandacılığı hortlatmaya çabalayan güçlerin, terörü besleyen ve büyüten yapının bir gün hareket alanı bulamayacağına yönelik inancımız tamdır.

Bu vesileyle İstiklâl Marşımızın kabulünün 95’incı yıldönümünü kutluyor; Millet Şairi Mehmet Akif Ersoy’u şükran ve rahmetle anıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.