BÜLTENLER
Giriş Tarihi : 26-04-2016 10:50   Güncelleme : 26-04-2016 10:50

Gölbaşı Zabıta’dan Levha Çalışması

Gölbaşı Belediyesi Zabıta Amirliği İlk ve Ortaokulların giriş kapısı önüne, Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleriyle sürücülerin daha dikkatli olmaları için işaret levhaları monte ediyor.

Gölbaşı Zabıta’dan Levha Çalışması

Gölbaşı Belediyesi Zabıta Amirliği ilköğretim okullarında trafik güvenliği kapsamında çalışma başlattı. Okulların giriş kapısı önündeki işaret levhalarına fosforlu tabela monte ediyor.

Mikdat Sümer Ortaokulu’nda başlatılan çalışma tüm ilk ve ortaokulların çevresinde ki yollarda uygulanacak. Toplam 12 adet işaret levhası monte edilirken, çalışmaların önümüzde ki hafta tamamlanması hedefleniyor.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, ilçe merkezinde trafik güvenliğinin güçlendirilmesi adına bu tür çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Başkan Özdemir, “İlçemiz her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Araç sayısındaki artışı hepimiz biliyoruz. Çocuklarımızın okullarına daha güvenli gidip gelebilmesi adına işaret levhalarını sıklaştırma kararı aldık. Sürücülerin özellikle okul giriş ve çıkış saatlerinde daha dikkatli olmasını istiyoruz” dedi.


Kaynak : PHA