GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 03-05-2016 04:59   Güncelleme : 03-05-2016 04:59

Gezici Bilim Tırı Gölbaşı'nda

"Adıyaman, Geleceğin Bilim İnsanlarını Arıyor" projesi kapsamında il Merkezi ve 8 ilçede ilk ve ortaokul öğrencilerine hizmet verecek olan ‘Gezici Bilim Tırı’ Miktad Sümer Ortaokulu koordinatörlüğünde Gölbaşı ilçesine gelerek öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Gezici Bilim Tırı Gölbaşı'nda

Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezi tarafından yürütülen projenin amaçları hakkında bilgiler veren yetkililer, "Adıyaman, Geleceğin Bilim İnsanlarını Arıyor" projesi kapsamında oluşturulacak olan "Gezici Bilim Tırı" ile il merkezi ile tüm ilçelerdeki ilk ve ortaokullar öğrencilerine fen, matematik, mekatronik, deney setleri, yarışmalar, resim ve müzik alanlarında çalışmalar yapacakları şekilde dizayn edilecek tırla hizmet vermeyi amaçladıklarını bildirdiler.
Bilim tırını açılışını Kaymam Murat Zadeleroğlu, Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Belören Belediye Başkanı Mahmut Turan, Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir yaptı.
Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, ilçeye gelen bu hizmetten dolayı Mikdat Sümer Ortaokulu Müdürü Rıfat Elçi olmak üzere Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi ve Adıyaman Bilim ve Sanat Merkezine teşekkürlerini sundu.

Kaynak : PHA