EĞİTİM
Giriş Tarihi : 03-05-2016 13:52   Güncelleme : 03-05-2016 13:52

Gölbaşı'nda KPSS ve DGS Kursları Başladı

Adıyaman Üniversitesi Gölbaşı Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ve öğrencilere yönelik olarak yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) hazırlık kursları açıldı.

Gölbaşı'nda KPSS ve DGS Kursları Başladı

110 öğrencinin başvurduğu ve iki ay sürecek olan kursta öğrencilere, Matematik ve Sayısal Uygulamalar dersi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mustafa Kahraman tarafından, Sözel-Mantık ve Tarih dersleri Okt. Volkan Sezgin tarafından, Türkçe ve Hızlı Okuma dersleri Okt. Burak Telli tarafından verilecek.

Kurslar süresince ilgili alan hocaları tarafından ayrıca Zaman Yönetimi, Çatışma-Stres Yönetimi ve Yönlendirilmiş Çalışma eğitimleriyle birlikte sınavlara ilişkin periyodik danışmanlık ve rehberlik hizmeti de verilecek.

Bilgisayar Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehriban Emek’in koordine ettiği kurslar hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin, KPSS ve DGS kurslarının ücretsiz ve yüksekokul öğretim elemanları tarafından gönüllü olarak verildiğini ifade ederek, öğretim elemanlarına teşekkür etti.

Yrd. Doç. Dr. Çetin, kurslara yüksekokul mezunlarının da katılabileceğini söyledi.


Kaynak : PHA