GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 09-05-2016 05:14   Güncelleme : 09-05-2016 05:14

CHP Kadın Kollarından Anneler Günü Etkinliği

CHP Gölbaşı Kadın Kolları başkanlığı tarafından CHP Gölbaşı bürosunda anneler günü etkinliği düzenlendi.Düzenlenen etkinliğe partili kadınlar katıldı.

CHP Kadın Kollarından Anneler Günü Etkinliği

Partideki etkinlikte konuşan CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İlhami Uluğ kadınların anneler gününü kutladı.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığında konuşan Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Vuruşkan şunları söyledi;Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü'dür. Anneler Günü evrensel bir gündür. Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.

Bu anlamlı günde sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum Hepinizin Anneler Günü'nü kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum.

Kadına bahşedilip de Erkeklerde olmayan en önemli meziyetlerin başında Annelik gelmektedir. Ana olabilmek ve bu meziyetle donatılmak ne kadar güzel bir duygudur !...

Analar olmasaydı insanlık olmazdı. Ana o kadar değerlidir ki, Cennetin Anaların ayağının altında olduğunu unutmayalım Analarımız ailenin temel direği ve toplumun da geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelleri sağlam atılmış Aileyle yapısı ile mümkündür. Analarımız dilimizin öğreticisidir. Hayatı bize tanıtanlardır.

Bu anlamda annelerimiz ilk ve ebedi öğretmenlerimizdir. Bizim onlardan öğreneceklerimiz bir hayat boyu devam eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep anamızın bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir. Anaların çocuklarına sevgileri karşılıksızdır. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdırlar. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir. Çünkü sevgili annelerimiz için ne yapılsa azdır. Onlar her şeyin en güzeline layıktırlar.

İşte bu noktada Atatürk diyor ki;

« Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir. »

« Kadının en büyük vazifesi analıktır. İlk terbiye verilen yer ana kucağı olduğu düşünülürse bu görevin önemi gerektiği gibi anlaşılır….»

» Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi basit değildir. Bugünün anaları için gerekli vasıfları taşıyan evlat yetiştirmek, evlatlarını bugünkü hayat için faal bir uzuv haline koymak pek çok yüksek vasıflar taşımalarına bağlıdır. Onun için kadınlarımız, hattâ erkeklerimizden çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar; eğer hakikaten milletin anası olmak istiyorlarsa.

» Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar. Anne güçlü olmalı, anne yürekli olmalı, anne eğitimli olmalı çünkü bir erkeği eğitirseniz sadece bir insan eğitmiş olursunuz ama bir kadını eğitirseniz en azından bir aileyi eğitmiş olursunuz.