SİYASET
Giriş Tarihi : 10-05-2016 06:41   Güncelleme : 10-05-2016 06:41

Milletvekili Adnan Boykukara Belediyeyi Ziyaret Etti

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Milletvekili  Adnan Boykukara Belediyeyi Ziyaret Etti

Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, ziyarette ilçenin yatırımlarından bahsederek şu anda rutin çalışmaların yanında 3 büyük proje için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Özdemir, açıklamasında şunları kaydetti:

- GÖLBAŞI, BÜYÜYOR

Gölbaşı'ndaki çalışmaları anlatan Özdemir, şöyle konuştu:

"Gölbaşı'nda bizim belediye olarak, hizmette önümüze koyduğumuz bir takım hedefler vardı. Öncelikle hedefimiz alt yapı tamamlamaktı. Bugün itibariyle şunu söyleyebilirim, alt yapıda önemli bir ilişkimiz kalmadı, kanalizasyon şebekemiz tamam sayılır,yüzde 99  oranında. Zaten hiçbir yerde kanalizasyon şebekesi bitti demek mümkün değil. 365 gün çalıştığımız yatırım, yeni yollar oluşturuluyor, yani alt yapı hizmetleri gibi diyor, bizim kanalizasyonumuz ihale edildiğinde iller bankası tarafından yapıldı. 47 kilometrelik şuanda Gölbaşı'nda toplam şehir içi yol uzunluğu, 130 kilometre kanalizasyon yüzde 20 üzerinde. yüzde 99 üzerinde tamamlamış durumundayız. Hatta şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim, yerleşik olan yerlerde, yani içerisinde insan yaşayan bütün binalar tamamlanmış olan, oturma iznini alıp ta kanalizasyona bağlanamayan bina şuan yoktur. Dolayısıyla doğal gazımız da yüzde  98 seviyelerindedir'

- TOPRAK YOL KALMAYACAK

Kent merkezinde çalışmaların davem edeceğinin altını çizen Özdemir, "Adıyaman bölgesi doğal gazı ilk kullanan yerleşim birimimiz. İlk kullanan ilçeyiz. Şimdi bu alt yapının tamamlanmasından sonra bu yılki hedefimiz buydu. Bizim Gölbaşı içerisinde toprak yol kalamayacak, hedefimizi önüne koyarak çalışıyoruz. Şuan itibariyle bizim Mimar Sinan Mahallemiz hariç hiçbir mahallemizde toprak stabilize  yol kalmamış bulunmaktadır. Mimar Sinan Mahallesinde de yerleşime yeni açtığımız yolların asfaltlanması kalmıştır Bunlarda zaten bir kısmını bilinçli olarak yapmayacağız. Yol otursun, seneye inşallah yapacağız. Yani Gölbaşı Belediyesi altyapı ve yol hizmetleri olarak büyüyerek söyliyebilirim, çok iyi durumdadır, devam etmektedir" diye konuştu.

- EN BÜYÜK PROJEMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜMDÜR

En büyük projelerinin Kentsel Dönüşüm olduğunu aktaran Özdemir, şöyle dedi:

"Gölbaşı Belediyesinin şuan uğraştığı en büyük proje büyük kentsel dönüşüm projesidir. Bu Adıyaman bölgelerinde ilktir. Adıyaman merkez belediyemizde kentsel dönüşüm çalışmalarına başlamıştır. Biz Mimar Sinan Mahallesindeki  afet evleri diye tavir ettiğimiz yerleşik düzen oldukça kötü. Kötü olan bir bölgeyi 150 dönümlük bölgeyi, kentsel dönüşüme tabi tutacağız. Bununla ilgili bakanlar kurulu kararı çıkmıştır. Cumhurbaşkanımızın imzasından çıkan adres, resmi gazetede yayınlanmıştır. Şuanda iş alt yapı projesinin yapımı safasındadır. Büyük ihtimalle önümüzdeki  baharda kazmayı vuracağız"

- GÖLBAŞI GÖLÜNÜ TURİZME KAZANDIRACAĞIZ

 

Gölbaşı gölünün önemine değinen Özdemir, "2. büyük projemiz bizim çok büyük değerimiz olacak, en büyük değerimiz olan Gölbaşı gölüdür. Hedefimiz Gölbaşı'nı bölgenin en büyük mesire alanı haline getirmektir. Gölden yararlanarak, Gölbaşı turizmi açmaktır. Bununla ilgili birimimiz çok güzel bir proje hazırladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunduk, projemiz kabul  gördü. Bir tarafından da ihale edip işe başlamış durumdayız. Hedefimiz en geç 2 yıl  içerisinde projenin tamamını bitirerek, gölümüzü turizme ve bölgenin mesire alanı olacak duruma getirebilmektir" ifadelerini kullandı.”