ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 13-05-2016 08:30   Güncelleme : 13-05-2016 08:30

Gölbaşı ve Besni'de Uyuşturucu Operasyonu

Gölbaşı ve Besni Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerinin istihbarat çalışmalar neticesinde uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla, aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu gözaltına alınan 13 kişi adliyeye sevk edildi.

Gölbaşı ve Besni'de Uyuşturucu Operasyonu

Besni ilçe Jandarma ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda 13 kişi uyuşturucu ticareti yaptıkları, yasa dışı yollarla temin ettikleri uyuşturucu maddeleri Besni ve Gölbaşı ilçelerinde lise ve üniversite öğrencilerine satmak suretiyle haksız kazanç elde ettikleri tespit edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik Gaziantep, Besni ve Gölbaşı ilçelerinde jandarma ve polis tarafından eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Yapılan operasyonda aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu Haci Ali H., Burak Z., Cüneyt Ç., Kerim Y., Muhammet T., Mustafa D., Halil S., Kemal E., Ramazan K., Bahtiyar A., Mustafa E., Evren B., ve İsa A. İsimli şahıslar gözaltına alınarak Besni Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Alınan ifadelerin ardından gözaltına alınan şüpheliler, cumhuriyet savcısına ifade vermek üzere Besni Adliyesine getirildi.
Polis ve Jandarma adliye önünde geniş güvenlik önlemleri alırken, gözaltına alınan şahıslarla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

 


Kaynak : PHA