SİYASET
Giriş Tarihi : 18-05-2016 18:54   Güncelleme : 18-05-2016 18:54

CHP'li Ulubey'den 19 Mayıs Mesajı

CHP'li Fatma Ulubey 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

CHP'li Ulubey'den 19 Mayıs Mesajı

Ulubey, mesajında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97.yılını hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketinin milletin azim ve kararlılığı ile birleşerek, tüm yurtta dalga dalga yayıldığını hatırlatan Ulubey, şunları kaydetti:

"Milli Mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır. Verilen çetin mücadele sonucunda, kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk tarafından ilke ve devrimlerle pekiştirilmiş ve Türk gençliğine armağan edilmiştir. Türk milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en ulvi görevidir. Ülkemizin en kısa sürede karanlık zamanından kurtulup, barış dolu, anaların ağlamadığı, hiçbir vatandaşın yaşam hakkına dokunulmadığı, çocukların özgürce ve gönül rahatlığıyla okullarına gidebildiği, tüm yetkililerin görevlerini tam anlamıyla hakkını vererek yaptığı bir Türkiye dileyerek; Atatürk ilke ve inkılâpları çerçevesinde barış dolu bir Vatan diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı`nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını gönülden kutluyorum"

 

 

 

Kaynak : PHA