EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-05-2016 16:01   Güncelleme : 19-05-2016 16:01

Gölbaşı Meslek yüksek Okulu'nda mezuniyet coşkusu

Gölbaşı Meslek yüksek Okulu'nda mezuniyet coşkusu yaşandı.

Gölbaşı Meslek yüksek Okulu'nda mezuniyet coşkusu

Saygı duruşu, İstiklal marşı ve program takdimi ile başlayan Mezuniyet törenine Yüksekokul birinci olma başarısını gösteren Feride Tekin’in konuşması ile başladı.

Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"Hayatımızdaki temel düsturumuz Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözlerini dikkate alarak; Yıkıcı değil yapıcı olmak, Bölücü değil bütünleştirici olmak, Yıkıp yakan değil yapıp eden olmak, Öldürmeyi değil yaşatmayı amaç edinmek, Fitne, fesat ve arabozuculardan uzak durmak olmalıdır. Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Yönetimi olarak; Öncelikle bizlere bu eğitim kurumunda ihtiyacımız olan tüm imkânları sağlayan Üniversitemizin Sayın Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ve şahsında tüm Üniversitemiz yönetimine, Yüksekokulumuz öğrencilerini en iyi bir şekilde yetiştirme gayreti içerisinde özverili çalışmalarda bulunan tüm öğretim elemanı arkadaşlarımıza, idari personelimize, hizmetli ve güvenlik çalışanlarımıza,ayrıca tüm bu eğitim faaliyetlerimiz içerisinde bize destek veren İlçe Kaymakamımız, İlçe Belediyemiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve tüm diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.  Sevgili Öğrencilerimiz, bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyor ve sizleri Allah’a emanet ediyor Üniversitemiz ve Yüksekokulumuz adına mezuniyet programımıza katılan herkese teşekkür ediyor saygı ve sevgilerimi iletiyorum”

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’nün selam ve sevgilerini ileterek konuşmasına başlayan Rektör Vekili Prof. Dr. Seyit Temir ise şunları ifade etti.

 “Sevgili gençler, yükseköğrenim görmüş bireyler olarak ülkemize olan sorumluluklarınız da artacaktır. Yaşamınızın her döneminde ülkemizin temel değerlerine sahip çıkan, koruyan ve ülkemizin gelişip büyümesine katkı sağlayacak olan sizlere meslek yaşamınızda başarılar diliyor, hepinizi sevgi ile kucaklıyorum.  Türkiye’de Üniversiteler arasında önemli bir yere sahip olan Adıyaman Üniversitesinde okumanın, bu üniversiteden mezun olmanın ayrılacağını her zaman hissedecek, bu gururu her zaman yaşayacaksınız"

Gölbaşı Kaymakamı Murat Zadeleroğlu ise yaptığı konuşmada mezun olan her bir öğrencinin farklı alanlarda çalışacak olduğunu, kiminin eğitimlerine başka okullarda devam edeceğini ve geleceğin Mühendisleri, akademisyenleri, kamu çalışanları ya da işadamları olacaklarını ifade ederek, bundan sonraki yaşamlarında başarılarının devamı temennisinde bulundu.

 Konuşmaların ardından yüksekokul birincisi tarafından yaşkütüğüne plaket çakıldı ve dereceye giren öğrencilere plaket, altın ödülü ve başarı belgeleri ve çiçek takdimi yapıldı.

Gölbaşı Meslek Yüksekokulunda düzenlenen 2015-2016 Mezuniyet törenine Adıyaman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Seyit temir, İlçe Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, İlçe Jandarma Komutanı Halit Çumak, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin, Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf uçar, Emniyet Müdürü V. Fahri Ünal, Mal Müdürü Safiye Asuman Kara, Adıyaman Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Yıldız, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ramazan Gürbüz, İİBF Dekan Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Alkış, Öğretim Elemanları, Resmi ve Sivil toplum kuruluşlarının müdürleri, Halka Bankası ve Ziraat Bankalarının İlçe Şube Müdürleri, CHP İl Başkanı Yardımcısı İbrahim Göçenler, MHP İlçe Başkanı Mustafa Çırakoğlu ile kalabalık bir vatandaş topluluğu, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

 Kep fırlatma sonrası resmi kutlama programı sona erdi.

 


Kaynak : PHA